Antoni Macierewicz grozi dziennikarzom sądem. Twierdzi, że nie próbował grać teczkami Morawieckich

Antoni Macierewicz zapowiada proces przeciwko portalowi Onet. Były szef MON określa rewelacje, jakoby to on stał za grą teczkami Morawieckiego, mianem absurdalnego kłamstwa.
Antoni Macierewicz zapowiada proces przeciwko portalowi Onet. Były szef MON określa rewelacje, jakoby to on stał za grą teczkami Morawieckiego, mianem absurdalnego kłamstwa. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Były szef MON Antoni Macierewicz zapowiada proces. Twierdzi, że nie próbował bronić swojego stanowiska i nie podejmował brudnej gry teczkami Morawieckiego, fabrykowanymi przed laty przez SB i niemiecką Stasi. Co ciekawe, proces ma być wycelowany w Onet, a nie w "Gazetę Wyborczą", która jako pierwsza opublikowała tekst o teczkach.

Wojciech Czuchnowski na łamach "Gazeta Wyborczej" opublikował tekst o tym, jak to miały zacząć krążyć teczki Mateusza Morawieckiego oraz jego ojca Kornela Morawieckiego. Wszystko po to, żeby uratować stanowisko Macierewicza, który czuł się zagrożony wizją rychłej dymisji. To, że teczki podobno wypłynęły, nie tylko uratowało stołka szefa MON, ale miało też zdenerwować prezesa Jarosława Kaczyńskiego i w efekcie przesądziło los ministra.
Czuchnowski jednak w żadnym fragmencie tekstu nie napisał, że to sam Macierewicz stał za tym, iż teczki fabrykowane przed laty przez Stasi i SB wypłynęły na światło dzienne. Nieco dalej w swoim tekście poszedł dziennikarz Onetu, i właśnie przeciwko temu portalowi zapowiada proces były już szef MON.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...