Antysemita, który w programie TVP na żywo zaatakował Adama Sandauera nie jest już anonimowy. To znany z Sejmu narodowiec

Dariusz Budziszewski to także uczestnik posiedzeń sejmowych komisji
Dariusz Budziszewski to także uczestnik posiedzeń sejmowych komisji Fot:Twitter
W sobotnim wydaniu programu "Studio Polska" w TVP Info antysemickie treści pojawiły się nie tylko na tzw. paskach. Do ostrej wymiany zdań doszło między przedstawicielem publiczności, a gościem – Adamem Sandauerem, honorowym przewodniczącym Stowarzyszenia Pacjentów "Primum Non Nocere” (Po pierwsze nie szkodzić). Internauci szybo ustalili, że mężczyzna, który zaatakował Sandauera to Dariusz Budziszewski, spotykany na posiedzeniach sejmowych komisji rolnik- narodowiec.


"Facet, który zaatakował wczoraj w TVP Info Adama Sandauera, to Dariusz Budziszewski, rolnik narodowiec. Bywa nie tylko w TV, ale i na posiedzeniach komisji w Sejmie. Ciekawe na czyje zaproszenie?" – napisał na Twitterze Jacek Harłukowicz, dziennikarz "Gazety Wyborczej”. Pojawiły się także tropy, które wiążą Budziszewskiego z Kukiz '15, ale być może na posiedzenia komisji przychodzi z własnej inicjatywy.
Dyskusja w "Studiu Polska" dotyczyła relacji polsko-żydowskich w kontekście nowelizacji ustawy o IPN i oburzenia w Izraelu jakie to wywołało. Poza antysemickimi paskami, które wywołały poruszenie wśród widzów, w programie doszło też do scysji na żywo między wspomnianym Budziszewskim i zaproszonym w charakterze gościa Sandauerem.
– Niby jako jedyny naród pomagaliśmy Żydom, a teraz Żydzi mają cały czas jakieś roszczenia do nas. Senat amerykański przyjął ostatnio ustawę 447, która mówi, że mamy im zwrócić 65 miliardów dolarów. Panie Sandauer, Pan powiedział, że Polacy się nie nauczyli, żeby w świat puścić wiadomości prawdziwe. To jeżeli Żydzi mówią we wszystkich językach, to powinniście też jako naród przez nas ratowany, opowiadać wszystkim – stwierdził narodowiec Budziszewski.
Wtedy Adam Sandauer oburzony oznajmił, że opuszcza program. Został jednak zatrzymany przez prowadzących. – My jesteśmy na swoim terytorium. Cały czas idzie rozgrywka o Żydów na terytorium Polski – kontynuował przedstawiciel publiczności "Studia Polska".

Adam Sandauer odpowiedział: – Poprzednio wymyślano mi od "Żydów" w marcu '68. Taki pan bił mnie po mordzie wtedy – przepraszam po twarzy – dostałem pięścią. Mam obywatelstwo polskie. Nie znam hebrajskiego i nie jestem obrzezany. I nie życzę sobie, żeby wymyślano mi od "Żydów".
Według internautów, pełną odpowiedzialność za antysemicki atak na Adama Sandauera ponoszą Magdalena Ogórek i Jacek Łęski. To oni sprowadzili antysemitę na widownię. "To oni ustawili klakierów. Klaszczą jak na zawołanie” – czytamy w jednym z wpisów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Kocham mojego dziadka, ale jestem kimś więcej". Monika Miller szczerze o "Tańcu z Gwiazdami"
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
POLECAMY 0 0Orędzie Grodzkiego może zadziwić widzów TVP. I okazuje się, że Kurski nie ma tu nic do gadania
0 0Poważny błąd Macierewicza. Stenogram nie pozostawia złudzeń
0 0Nie ma opcji, by Pawłowicz z Piotrowiczem zostali sędziami
0 0Wielu firmom to się nie spodoba. Takie będą konsekwencje zmian w umowach śmieciowych
0 0"Czy to jest efekt burdelu?". Politycy od Gowina w szoku po decyzji PiS ws. 30-krotności ZUS
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Te nieszczęsne mapy są w każdym odcinku. "Iwan Groźny z Treblinki" to i tak świetny serial
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO

0 0Myśleli, że ten gatunek już wymarł. Myszo-jeleń pokazał się po raz pierwszy od 30 lat
0 0Węgiel nie będzie się palił bez pieniędzy. Bankierzy mają plan, jak zadusić brudny przemysł