To się nie spodoba wielu Polakom. Minister edukacji Izraela przyjeżdża do Polski i powie coś, czym rozsierdzi prawicę

Bennett w Polsce chce jasno zadeklarować, że Polacy mordowali Żydów.
Bennett w Polsce chce jasno zadeklarować, że Polacy mordowali Żydów. Fot. Dovereconomy at Hebrew Wikipedia/ Public domain / Wikimedia Commons
Minister edukacji Izraela Naftali Bennett przyjedzie w środę do Polski – podaje RMF FM. W planach ma spotkanie z wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz polskimi studentami. Co ważne, Bennett planuje jasno powiedzieć, że w jego ocenie także Polacy odpowiadają za holokaust.

Izraelski resort edukacji rozesłał już tamtejszym mediom oświadczenie, w którym jasno zadeklarował, że jest zdeterminowany, aby powiedzieć stronie polskiej, iż zgodnie ze świadectwami historycznymi Polacy byli zaangażowani w mordowanie Żydów podczas holokaustu.

W tym samym piśmie minister podkreśla jednak, że dyskusja z Polską powinna odbywać się w formie dialogu, więc jedzie rozmawiać z przedstawicielami rządu i studentami.

Z kolei według serwisu israelnationalnews.com minister Naftali Bennett będzie nawoływać do "mówienia prawdy" Będzie chciał także wywrzeć nacisk na prezydenta Dudę, aby ten zawetował ustawę.

Prezydent nie wie, co zrobić
Tymczasem sam Andrzej Duda nadal się waha. Jak pisaliśmy w naTemat, prezydent ma duży dylemat. Podpisanie ustawy nadszarpnie nasze stosunki z Izraelem i USA. Natomiast zawetowanie wywoła negatywną reakcję twardego elektoratu PiS.

źródło: rmf24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...