Samir S. znowu o sobie przypomniał. Sprawcą tajemniczego mordu w Gdańsku zajął się Sąd Najwyższy

Rosjanin Samir S. otrzymał wyrok dożywocia za brutalne zabójstwo rodziny z Gdańska.
Rosjanin Samir S. otrzymał wyrok dożywocia za brutalne zabójstwo rodziny z Gdańska. Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Sąd Najwyższy oddalił kasację obrony w sprawie 36-letniego Rosjanina Samira S. Oznacza to między innymi, że morderca skazany za zabicie trzyosobowej rodziny z Gdańska będzie mógł się starać o przedterminowe zwolnienie dopiero po 35 latach odbywania kary.

Jak donosi TVN24, kasacja została uznana przez Sąd Najwyższy jako "bezzasadna". W swoim uzasadnieniu postanowienia SSN Tomasz Artymiuk podkreślił, że sprawę rozpatrywano wyłącznie pod kątem zarzutów kasacyjnych. – Nie można wymagać od Sądu Najwyższego, żeby zajmował się ustaleniami faktycznymi, to nie ten moment – powiedział.

Szokujące morderstwo w centrum Gdańska
Przypomnijmy, że 13 marca 2013 roku w mieszkaniu przy ul. Długiej w historycznym centrum Gdańska doszło do szokującego zabójstwa 33-letniego Adama K., jego 30-letniej żony i ich jedynego dziecka, 16-miesięcznej córki. Wszyscy zginęli od strzałów z pistoletu.

Ciała zostały odkryte następnego dnia przez przyjaciela rodziny. Samir S. znał się z Adamem K. ze względu na to, iż między sobą handlowali militariami. To właśnie między innymi skradzione przedmioty militarne z domu ofiar znaleźli funkcjonariusze w mieszkaniu Rosjanina po jego zatrzymaniu. Wartość skradzionego mienia wyniosła ok. 63 tys. zł.


Zwykła kłótnia
W naTemat pisaliśmy o teorii, jaka krążyła wokół tego głośnego morderstwa. Spekulowano, że Rosjanin miał rzekomo dokonać egzekucji na zlecenie służb specjalnych. Podejrzenia te zostały oddalone przez śledczych. Prokuratura stwierdziła, że wszystko zaczęło się do kłótni.

W marcu 2016 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Samira S. na dożywotnie pozbawienie wolności. Orzekł również, że rosyjski morderca ma zapłacić czterem osobom związanych rodzinnie z ofiarami po 50 tys. zł. W styczniu 2017 roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok oraz zasądził 50 tys. zł na rzecz kolejnego krewnego ofiar.

źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...