Trudno się z nimi rozstać. Macierewicz i Waszczykowski dostali nowe zadania, obronnością i dyplomacją zajmą się w Sejmie

Byli ministrowie Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski dostali nowe zadania. Teraz obronnością i dyplomacją zajmą się w Sejmie.
Byli ministrowie Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski dostali nowe zadania. Teraz obronnością i dyplomacją zajmą się w Sejmie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Rekonstrukcja rządu wymiotła kilku najmniej lubianych ministrów, w tym Antoniego Macierewicza i Witolda Waszczykowskiego. Wydawać by się mogło, że obaj po prostu wrócą do pracy zwykłego posła, ale ekipa "dobrej zmiany" najwyraźniej uznała, że nie można marnować takiego potencjału ministrów. Macierewicz zostaje więc członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej, a Waszczykowski będzie członkiem Komisji Spraw Zagranicznych.

Dwa lata byli ministrami i wydawać by się mogło, że wystarczy. Antoni Macierewicz zasłynął jako minister, który rozmontował i rozbroił polską armię. To za jego kadencji z wojskiem pożegnała się połowa generałów, a żołnierze po dziś dzień nie mają śmigłowców wielozadaniowych, najlepsze polskie czołgi stoją gdzieś na Mazurach zamiast stanowić odwód w przypadku ataku na wschodnią flankę NATO. Całą energię minister wkładał w budowę Wojsk Obrony Terytorialnej, czyli ochotniczej formacji militarnej, której członkowie są zobowiązani do ćwiczenia raz na kilka tygodni.

Minister Witold Waszczykowski zasłynął przede wszystkim "odkryciem" państwa San Escobar. Wielu dokonań poza tym nie miał. Generalnie za jego czasów Polska skłóciła się z Unią Europejską.

Teraz obaj byli ministrowie - jak donosi tygodnik "Wprost" - zostali członkami sejmowych komisji.. Macierewicz zasiada w Komisji Obrony Narodowej, a Waszczykowski w Komisji Spraw Zagranicznych. To nie wszystko. Był minister środowiska Jan Szyszko także zostanie członkiem sejmowej komisji. Oczywiście tej odpowiedzialnej za ochronę środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.

źródło: "Wprost"
Trwa ładowanie komentarzy...