Margaret ich oczarowała. Może pojechać na Eurowizję jako reprezentantka innego kraju

Margaret na Eurowizji? To możliwe, ale nie jako jako reprezentantka Polski, lecz Szwecji.
Margaret na Eurowizji? To możliwe, ale nie jako jako reprezentantka Polski, lecz Szwecji. Fot. screen ze strony YouTube.com / Melodifestivalen
Saszan, Ifi Ude, Isabel Otrebus... – ta lista wielu fanom muzyki nie mówi zupełnie nic. To tylko paru wykonawców spośród tych, którzy mają szansę reprezentować Polskę na tegorocznym konkursie Eurowizji. W 10., jaką ogłosiła TVP, Margaret nie ma. Co nie oznacza, że piosenkarka ta nie pojawi się na festiwalu. Ale jeśli tak się stanie, to nie będzie ona reprezentować Polski.

Margaret idzie jak burza w szwedzkich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Widzowie uznali, że jej piosenka "In My Cabana" była jedną z czterech najlepszych kompozycji półfinału Melodifestivalen 2018. Polska piosenkarka ma szansę na to, by reprezentować Szwecję na konkursie w Portugalii – wszystko rozstrzygnie się 3 marca w dogrywce. Awans Margaret to ogromny sukces – Polce udało się pokonać kilku dobrze znanych szwedzkich artystów.
W koncercie drugiej szansy 3 marca walczyć będzie ośmioro uczestników festiwalu. Wystąpią wówczas laureaci trzeciego i czwartego miejsca ze wszystkich czterech półfinałów Melodifestivalen. Do finału trafi czworo z nich, a następnie zostanie wyłoniony reprezentant Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018.

Również 3 marca odbędą się w Polsce krajowe eliminacje do Eurowizji. O wyjazd do Portugalii starać się będzie 10 artystów.

Saszan – "Nie chcę ciebie mniej"
Monika Urlik – "Momentum"
Isabel Otrebus – "Delirium"
Ifi Ude– "Love is stronger"
Future Folk – "Krakowiacy i górale"
Gromee feat. Lukas Meijer – "Light me up"
Marta Gałuszewska– "Why don’t we go"
Pablosson – "Sunflower"
Maja Hyży – "Skin"
Happy Prince – "Don’t let go"

Kim są polscy kandydaci do Eurowizji? O tym pisaliśmy, gdy TVP ogłosiła listę kandydatów.

Rok temu polska piosenkarka na Eurowizji Kasia Moś zajęła piąte miejsce... od tyłu. Konkurs wygrał romantyk z Portugalii Salvador Sobral, dlatego 63. Eurowizja odbędzie się w Lizbonie: półfinały 8 i 10 maja, zaś finał 12 maja.

źródło: Radio Zet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...