Nowenna Niepodległości na nutę disco polo. Policjanci w kościele zrobili konkurencję dla Zenka Martyniuka

Nowenna Niepodległości to pierwsza z cyklu imprez, jakie mają się odbywać każdego jedenastego dnia miesiąca.
Nowenna Niepodległości to pierwsza z cyklu imprez, jakie mają się odbywać każdego jedenastego dnia miesiąca. Fot: Twitter / Podlaska Policja
Nowenny Niepodległości to uroczystości, jakie mają się odbywać cyklicznie każdego 11. dnia miesiąca. Tak ma być aż do listopada, kiedy to świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości osiągnie swoje apogeum. Ale trzeba przyznać, że już jest ciekawie, a to za sprawą policjantów, którzy śpiewali w kościele Świętego Krzyża w Łapach koło Białegostoku.

Jednym z organizatorów obchodów jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Osobiście w przedsięwzięcie zaangażował się wiceminister Jarosław Zieliński, poseł z Podlasia. Współorganizatorami są komendant wojewódzki Policji w Białymstoku, podlaska Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Inspektorat Transportu Drogowego i Brygada Obrony Terytorialnej.

Homilię podczas mszy w łapskim kościele wygłosił biskup Stanisław Stefanek, a na koniec odbył się koncert zespołu wokalno-instrumentalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dla potomnych nagrali go dziennikarze serwisu OKO.press i udostępnili na Facebooku.
Oj, działo się. Zespół policjantów śpiewał tak, że Jacek Kurski powinien ich zaprosić za rok na Sylwestra do Zakopanego, bo przy śpiewających policjantach schować się mogą takie gwiazdy jak Luis Fonsi i Zenek Martyniuk. Był i chór, i zespół muzyczny, a w kościele rozbrzmiewała pieśń patriotyczna w rytmie disco polo.

Ostrzegamy, tego utworu nie da się tak łatwo zapomnieć. Zaczynamy rozumieć wrocławskiego biskupa Wiesława Meringa, który w zeszłym roku ogłosił zakaz wykonywania w kościołach utworów świeckich, takich jak popularna ostatnio piosenka Leonarda Cohena "Hallelujah", czy "Serce Matki" Mieczysława Fogga. "Nic co świeckie, nie powinno mieć miejsca w naszych kościołach" – napisał biskup w wydanym dokumencie. Szkoda, że zarządzenie nie dotarło na Podlasie.


źródło: OKO.press
Trwa ładowanie komentarzy...