Myślicie, że cały świat patrzy na Kamila Stocha i społkę? Zaskakująca mapa zainteresowania zimowymi igrzyskami

Czy to uprawiane przez Kamila Stocha skoki narciarskie najbardziej interesują na  Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018?
Czy to uprawiane przez Kamila Stocha skoki narciarskie najbardziej interesują na Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018? Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu wzbudzają w wielu krajach ogromne emocje. Nie wszystkie nacje interesują się jednak tymi samymi dyscyplinami sportowymi. Dlatego Google postanowiło zebrać informacje na temat tego, które zimowe sporty cieszą się największą uwagą. Wszystko w oparciu o to, co kibice oglądali w ciągu ostatnich 12 miesięcy na YouTube.

Ze specjalnej mapy udostępnionej przez Google wynika, że to hokej jest ulubioną dyscypliną olimpijską. Uwielbiają go w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Podobnie jest w Rosji, Szwecji i Finlandii. Wysoką popularność notują też bobsleje. Nimi pasjonują się w południowo-wschodniej Azji. Natomiast w Australia najchętniej skłania się ku snowboardowi. Z kolei Afryka uwielbia curling.
Czy więc tylko Polska szaleje za skokami narciarskimi? Nie, choć bez wątpienia fani sportu uprawianego przez Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Macieja Kota należą do mniejszości. Skoki najpopularniejsze są tylko nad Wisłą, oraz w Austrii, Słowenii i Irlandii.

Bardzo ciekawy jest też przypadek gospodarza igrzysk, czyli Korei Południowej. Okazuje się, że tam łyżwiarstwo szybkie jest dziesięciokrotnie bardziej popularne, aniżeli w innych państwach.
Trwa ładowanie komentarzy...