Rodzina Tomasza Mackiewicza się wściekła. "W głowę się pukamy, tego nie powinno się rozpowszechniać"

Krewna Tomasza Mackiewicza Małgorzata Sulikowska jest zirytowana spekulacjami o nowej akcji poszukiwawczej na Nanga Parbat.
Krewna Tomasza Mackiewicza Małgorzata Sulikowska jest zirytowana spekulacjami o nowej akcji poszukiwawczej na Nanga Parbat. Fot. Facebook.com/Tomasz Mackiewicz
Małgorzata Sulikowska – krewna Tomasza Mackiewicza – została właśnie zapytana o to, co czuła, gdy usłyszała, że Pakistańczycy rzekomo chcą iść w górę po polskiego himalaistę. Jak łatwo przewidzieć, pytanie spowodowało irytację bliskiej Mackiewiczowi osoby.Zdaniem Sulikowskiej, informacje o takich akcjach to jedynie mamienie ludzi i budzenie niepotrzebnej nadziei.

– W głowę się pukamy. Bo wiemy dzięki Tomkowi, że na górę Nanga Parbat nie chodzi się w pięć dni. Wymaga to wielu tygodni aklimatyzacji na wielu wysokościach – powiedziała Małgorzata Sulikowska w rozmowie z serwisem "Sportowe Fakty". Krewna Tomasza Mackiewicza podkreśliła, że to nierealny, by helikopter i niezbędny sprzęt dostali "biedni Pakistańczycy, którzy na co dzień są tragarzami i wchodzą najwyżej na 5000 metrów". – To budzi we mnie wściekłość, bo budzi w ludziach niepotrzebną nadzieję i uważam, że czegoś takiego nie powinno się rozpowszechniać – dodała Sulikowska.

Pakistańczycy rozbudzili nadzieje
Przypomnijmy, iż kilka dni temu serwis Pakistan Mountain News podał informację, że 8-osobowa grupa Pakistańczyków chce przeprowadzić akcję poszukiwawczą Tomasza Mackiewicza, który został na Nanga Parbat. Wśród nich miał być doświadczony himalaista Hassan Jaan, który w 2014 roku zdobył K2.

Informacja o akcji poszukiwawczej Tomasza Mackiewicza została jednak zdementowana po zaledwie jednym dniu. Jak wyjaśniono, powodem jej odwołania był między innymi płynący nieubłaganie czas i przedłużające się postępowanie w tej sprawie. "Okno czasowe na wyprawę zostało zamknięte" – poinformowali Pakistańczycy.


źródło: "Sportowe Fakty"
Trwa ładowanie komentarzy...