Kaczyński zmarnował okazję, żeby siedzieć cicho. Lider PiS przedstawił swoją teorię nt. śmierci Antoniego Krauzego

Jarosław Kaczyński "wyjaśnił", dlaczego Antoni Krauze zmarł.
Jarosław Kaczyński "wyjaśnił", dlaczego Antoni Krauze zmarł. Fot. TVP Info / Twitter
O zmarłych powinno się mówić albo dobrze, albo wcale – i najlepiej w ogóle nie rozniecać emocji. Tymczasem lider PiS w TVP Info przedstawił swoją teorię o śmierci Antoniego Krauzego. Według Kaczyńskiego reżyser "Smoleńska" zmarł przedwcześnie z powodu… hejtu, który na niego spadł po premierze filmu.

– Jestem przekonany, że to jest jeden z tych ludzi, którzy odeszli przedwcześnie – a mogliby żyć może wiele lat – właśnie dlatego, że byli przedmiotem ataku, dyfamacji, (...) hejtu – mówił prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że w jego ocenie życie z tym hejtem było dla Krauzego bardzo trudne. Jednocześnie reżyser wykazał się odwagą poprzez podjęcie się roli reżysera. – To na pewno kosztuje, bardzo kosztuje i na pewno byłoby tak, że gdyby to nie był tak odważny człowiek i tak zdecydowany w walce o prawdę, to by po prostu nadal żył. Ale jego życie nie miałoby tego wielkiego, pięknego sensu, jaki miało. Dzięki temu przede wszystkim jako artysta pozostaje w historii naszej ojczyzny i to nie tylko w sferze, w której działał, ale znacznie szerzej – stwierdził Kaczyński.
Przypomnijmy: Antoni Krauze zmarł wieczorem 14 lutego. Miał 78 lat. Zasłynął takimi filmami jak "Monidło" czy "Meta". W ostatnich latach był jednak pamiętany głównie jako reżyser "Smoleńska".

źródło: tvp.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...