W sprawę reprywatyzacji warszawskich kamienic TVP wmieszało nawet Anję Rubik. Ta nie zamierza odpuścić i idzie do sądu

Anja Rubik także pojawiła się w programie TVP "Alarm", gdzie sugerowano, że wiele znanych osób (w tym Monika Jaruzelska czy Monika Olejnik) są zamieszane w reprywatyzacje miejskich kamienic.
Anja Rubik także pojawiła się w programie TVP "Alarm", gdzie sugerowano, że wiele znanych osób (w tym Monika Jaruzelska czy Monika Olejnik) są zamieszane w reprywatyzacje miejskich kamienic. Fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta
W związku z bezprawnymi, karygodnymi i nieprawdziwymi oskarżeniami ze strony stacji TVP Info oraz TVP 1 zdecydowałam podjąć działania prawne w celu ochrony mojego dobrego imienia oraz mojej prywatności" – napisała na Instagramie modelka Anja Rubik. Jest to reakcja na program "Alarm" wyemitowany przez TVP, w którym w sprawę warszawskiej reprywatyzacji wmieszano wiele osób z życia publicznego, także ją.

Gdzie mieszka Anja Rubik...
"Osób wymienionych przez TVP w oszczerczym materiale nie znam, ani nigdy o nich nie słyszałam. Są one mi całkowicie obce" – pisze modelka. "Dwa lata temu zgodnie z wszelkimi przepisami prawa nabyłam na wolnym rynku mieszkanie w kamienicy w Warszawie. Zapłaciłam za nie cenę zgodną z jego rynkową wartością" – deklaruje Anja Rubik. W ten sposób tłumaczy zakup mieszkania, które znajduję się w jednej w wyremontowanych kamienic niedaleko rządowych instytucji w centrum stolicy.
Dalej Anja Rubik uderza w telewizję narodową, która jej zdaniem wpisuje się w działania obecnej władzy. "Stanowczo oświadczam, że działania TVP oraz TVP Info wymierzone we mnie stanowią oszczerstwo, mające na celu zniesławienie oraz naruszenie mojego dobrego imienia. W moim mniemaniu wpisują się one w systematyczną akcję dezawuowania osób, które publicznie występują przeciwko działaniom obecnej władzy politycznej" – napisała. Modelka domaga się zaprzestania dotychczasowych działań, "publicznych przeprosin oraz naprawienia zaistniałej szkody".

Kamienica gwiazd przy al. Szucha
Przypomnijmy, że w sprawie tej chodzi o kamienice przy al. Szucha, gdzie mieszkania nabyli m.in. Jarosław Gugała, Edward Miszczak, Monika Jaruzelska czy Monika Olejnik. Wszyscy zgodnie twierdzą, że mieszkania kupili po cenach rynkowych, w pełni legalnie, a materiał wyemitowany w TVP to manipulacja i oszczerstwa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.