Wyciekły partyjne ustalenia z Nowogrodzkiej. Już wiadomo, kiedy PiS ruszy z kampanią wyborczą

Kiedy PiS zacznie kampanię wyborczą do samorządów? W tej sprawie pojawiły się nieoficjalne informacje.
Kiedy PiS zacznie kampanię wyborczą do samorządów? W tej sprawie pojawiły się nieoficjalne informacje. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Do partyjnej siedziby przy Nowogrodzkiej w Warszawie zjechali wczoraj m.in. Beata Szydło, Mateusz Morawiecki, Marek Kuchciński czy Mariusz Błaszczak. Oczywiście nie zabrakło samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Nieoficjalnie wiadomo, co ustalono w sprawie scenariusza na jesienne wybory samorządowe.

Na spotkaniu z kierownictwem PiS-u byli obecni szefowie Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz Porozumienia - Jarosław Gowin. Jasne bowiem jest, że Zjednoczona Prawica także do wyborów samorządowych idzie pod jednym szyldem. Wkrótce zaś Jarosław Kaczyński i inni politycy rządzącego obozu mają ruszyć w Polskę, by spotykać się z wyborcami.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, start kampanii wyborczej ma nastąpić tuż po obchodach 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej, czyli zaraz po 10 kwietnia. O samej strategii na kampanię na razie nic nie wiadomo. Obecni na spotkaniu nieoficjalnie przekazują, że na razie nie było mowy np. o kandydatach na prezydentów największych miast.

Wciąż nie wiadomo, kogo PiS wystawi w wyborach w Warszawie. Jak dowiedziała się TVN 24, w spotkaniu przy Nowogrodzkiej brał udział Patryk Jaki. Mogłoby to świadczyć o tym, że to zastępca Zbigniewa Ziobry powalczy o prezydenturę w stolicy. Na giełdzie nazwisk pojawiają się także Stanisław Karczewski, Zbigniew Gryglas i Michał Dworczyk.


źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...