Taką instrukcję wysłano do ambasad. Podano listę filmów do wyświetlenia w rocznicę katastrofy smoleńskiej

Do ambasad RP zostały rozesłane instrukcje mówiące o tym, że przy  okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej ma być wyświetlany film "Smoleńsk".
Do ambasad RP zostały rozesłane instrukcje mówiące o tym, że przy okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej ma być wyświetlany film "Smoleńsk". Fot. Kadr z filmu "Smoleńsk"
Zbliża się 8. rocznica katastrofy smoleńskiej i w związku z tym do ambasad Rzeczpospolitej rozsyłane są instrukcje i zalecenia, jak należy ten dzień świętować. Między innymi mają być organizowane pokazy filmu "W imię honoru" Anity Gargas i "Smoleńsk" Antoniego Krauzego.

Do 10 kwietnia coraz bliżej i wygląda na to, że w tym roku obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej będą jeszcze bardziej podniosłem niż dotąd. Jarosław Kaczyński już zapowiedział, że rozpoczęła się budowa pomnika ofiar katastrofy na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Nie można wykluczyć, iż mimo sprzeciwu władz miasta i zdecydowanego oporu opozycji pomnik jednak powstanie.

Ale pomnik to za mało. Do ambasad RP wysyłane są instrukcje, jak należy świętować rocznicę katastrofy smoleńskiej. Do treści dokumentu dotarli dziennikarze dziennika "Rzeczpospolita". Mówi on o tym, że ambasady mają organizować projekcje filmu dokumentalnego Anity Gargas pod tytułem "W imię honoru". To opowieść o trzech generałach, którzy zginęli na pokładzie samolotu prezydenckiego. Drugi film, który także ma być wyświetlany, to fabularny "Smoleńsk" Antoniego Krauzego, w którym pojawiają się różne teorie spiskowe na temat katastrofy.
Jak pisze "Rzeczpospolita", MSZ daje placówkom dyplomatycznym czas do wtorku 20 lutego na poinformowanie centrali, jakie działania zamierzają podjąć, aby uczcić 8. rocznicę tragedii pod Smoleńskiem. Ambasada w Berlinie, kierowana przez męża prezes TK Julii Przyłębskiej, już 2 lata temu prowadziła starania, by któreś z kin w niemieckiej stolicy wyświetliło "Smoleńsk". Organizacja tego przedsięwzięcia była ogromnym wyzwaniem – raz po raz jakieś kino odwoływało projekcję.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.