Na tę decyzję trzeba było długo czekać. Przyszłość Stefana Horngachera w Polsce wyjaśniona

Jest decyzja co do przyszłości trenera naszej reprezentacji w skokach narciarskich.
Jest decyzja co do przyszłości trenera naszej reprezentacji w skokach narciarskich. Fot. Marek Podmokły/Agencja Gazeta
Pytanie o przyszłość Stefana Horngachera na stanowisku trenera reprezentacji polskich skoczków narciarskich pojawiło się już w czasie igrzysk olimpijskich w Pjongchangu. Polski Związek Narciarski długo zwlekał z poinformowaniem o tym, czy udało się przedłużyć kontrakt z Austriakiem. Wreszcie jednak doczekaliśmy się rozwiązania tej zagadki.

Jak poinformowano we wtorek, austriacki trener przedłuży kontrakt z polską kadrą skoczków narciarskich. Co prawda, Stefan Horngacher dostał ofertę od swojej rodzimej kadry, jednak ją odrzucił i postanowił nadal pracować z polskimi zawodnikami. Oficjalna decyzja zostanie podana podczas ostatnich zawodów sezonu zimowego w Planicy.
– Mogę już dziś powiedzieć, że mamy to. Stefan Horngacher zostaje z nami. Wszystko mamy omówione. Mogę też zdradzić, że Stefan dostał propozycję objęcia kadry Austrii i odmówił – powiedział Apoloniusz Tajner serwisowi zapinamypasy.pl.


Stefan Horngacher z polskimi skoczkami pracuje od 2016 roku. To dzięki niemu, kadra zaczęła wygrywać zarówno w konkursach indywidualnych, jak i drużynowych. Nie wiadomo, ile będzie ten kontrakt będzie kosztował PZN, ani na jak długo został on podpisany. Miejmy nadzieję, że obecny sezon skończy się dobrze zarówno dla całej polskiej drużyny, jak i dla Kamila Stocha, który prowadzi w klasyfikacji generalnej i ma ogromne szanse na kolejną Kryształową Kulę. I że następny sezon będzie co najmniej tak dobry, jak obecny.

źródło: Zapinamypasy.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...