Dyrektor z Polskiego Radia odwołany. To on stał za karą dla dziennikarza Onetu po tekście o tajnej notatce

Paweł Badzio stracił pracę w Polskim Radiu za przekroczenie swoich kompetencji.
Paweł Badzio stracił pracę w Polskim Radiu za przekroczenie swoich kompetencji. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Paweł Badzio nie jest już dyrektorem Polskiego Radia 24. Zarząd poinformował, że zwolniony przekroczył kompetencje, rezygnując z felietonów dziennikarza Onetu Andrzeja Stankiewicza. Członkowie zarządu Polskiego Radia nie zostali uprzedzeni o decyzji Badzio i nie wyrazili na nią zgody.

Felietony Stankiewicza były prezentowane na antenie Polskiego Radia od 2016 r. Rezygnacja z jego materiałów nastąpiła po publikacji Onetu, w której - wraz z Andrzejem Gajcym - opisał notatkę polskiej ambasady w Waszyngtonie – podaje press.pl.

Artykuł wywołał ogromną sensację na skalę światową, ponieważ dziennikarze napisali w nim, że "Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz – do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się z nimi spotykać". Te informacje były dementowane przez przedstawicieli polskiego rządu, ale ostatecznie okazały się prawdziwe – MSZ przyznał, że doszło do wycieku tajnej notatki w tej sprawie.

Wcześniej zwolnił Maję Borkowską
O metodach zarządzania Polskim Radiem 24 przez Pawła Badzio głośno było od pewnego czasu, gdy dyrektor zrezygnował ze współpracy z dziennikarką Mają Borkowską. Nie spodobało mu się to, że serwisantka poinformowała słuchaczy o złożeniu przez PO opozycyjnego projektu nowelizacji ustawy o IPN.

"Takie oto pożegnanie z Polskim Radiem. A było tak: w niedzielę, w czasie mojego dyżuru serwisowego, zadzwonił do mnie dyrektor PR24 i nakazał, żebym zrezygnowała z czytania informacji o tym, że G. Schetyna zapowiedział złożenie przez PO projektu nowelizacji ustawy o IPN" – relacjonowała dziennikarka na Facebooku. Borkowską w Polskim Radiu zastąpił były reporter Telewizji Trwam. Kto zastąpi odwołanego dziś Pawła Badzio? O tym zarząd Polskiego Radia na razie nie informuje.


źródło: Press.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...