Matczuk i Plakwicz znów na fali? Skompromitowani współpracownicy Szydło wracają do Kancelarii Premiera

Piotr Matczuk i Anna Plakwicz byli bohaterami afery, gdy premierem była Beata Szydło. Teraz Mateusz Morawiecki przyjmuje ich z powrotem do KPRM.
Piotr Matczuk i Anna Plakwicz byli bohaterami afery, gdy premierem była Beata Szydło. Teraz Mateusz Morawiecki przyjmuje ich z powrotem do KPRM. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Piotr Matczuk i Anna Plakwicz wracają do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Skompromitowani współpracownicy Beaty Szydło, którym CBA stawiało zarzut złamania ustawy antykorupcyjnej, znów pracują przy premierze. "Mają doświadczenie", z którego będzie teraz korzystać gabinet Mateusza Morawieckiego

Ktoś jeszcze pamięta Piotra Matczuka i Annę Plakwicz? Współpracownicy Beaty Szydło założyli agencję Solvere zanim jeszcze porzucili pracę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był to duży błąd, który zwrócił uwagę Centralnego Biura Antykorupcyjnego na zaufanych pani premier. Zdaniem agentów oboje naruszyli przepisy ustawy antykorupcyjnej. Przypomnijmy, że Solvere zajmowała się między innymi kampanią "Sprawiedliwe sądy".

Okazuje się, że w KPRM o Matczuku i Plakwicz nie zapomniano. Jak donosi portal wPolityce, oboje wracają na swoje stanowiska.
W kancelarii Mateusza Morawieckiego chcą skorzystać z ich doświadczenia. A co z zarzutami CBA? Jak donosi wPolityce, Plakwicz i Matczuk nie są już właścicielami Solvere, zresztą firma jest w tej chwili w stanie likwidacji. Wygląda na to, że to wystarcza, by przyjąć ich z powrotem o pracy.

źródło: wPolityce
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...