Gdzie mieszka Ryszard Petru? Tak wygląda życie prywatne byłego lidera Nowoczesnej

Ryszard Petru związany jest obecnie z Joanną Schmidt. Poseł wciąż nie uzyskał rozwodu ze swoją żoną Małgorzatą.
Ryszard Petru związany jest obecnie z Joanną Schmidt. Poseł wciąż nie uzyskał rozwodu ze swoją żoną Małgorzatą. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Życie prywatne Ryszarda Petru jest od blisko dwóch lat na świeczniku mediów z racji jego głośnego romansu z posłanką Nowoczesnej Joanną Schmidt, z którą związał się będąc żonatym. Na początku 2017 roku para została mocno skrytykowana za swój wyjazd do Portugalii, gdy w Sejmie trwał protest opozycji. Petru do tej pory nie uzyskał rozwodu ze swoją żoną.

Jeszcze do października 2016 roku Ryszard Petru mieszkał z rodziną na warszawskim Ursynowie. Mężem Małgorzaty Petru jest od 1997 roku. Mają dwie córki: Katarzynę oraz Magdę. Jednak od niemal dwóch lat małżeństwo posła na Sejm VII kadencji na dobrą sprawę nie istnieje. Obecnie Ryszard Petru mieszka z posłanką Joanną Schmidt w swoim apartamencie na Powiślu, gdzie wprowadzili się pod koniec wspomnianego 2016 roku.

Para przez dłuższy czas ukrywała się ze swoim związkiem, choć media dość szybko zaczęły spekulować na ich temat. Jeszcze zanim potwierdziła swoją relację z Ryszardem Petru, Joanna Schmidt rozwiodła się we wrześniu 2016 roku z mężem Pawłem, z którym ma trójkę dzieci. To właśnie były mąż posłanki w rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że ich znajomość zaczęła się dużo wcześniej, niż w wspomnianym październiku 2016 roku.

– Od października? To bajka, że zainteresowali się sobą w październiku. Od początku kadencji słyszałem, że hotel sejmowy jest najlepszym miejscem do mieszkania w Warszawie. We wrześniu dowiedziałem się, że moja żona od trzech miesięcy nie mieszka już w hotelu sejmowym. Wszystko wskazuje na to, że zainteresowali się sobą długo wcześniej – powiedział Paweł Schmidt.


Obecnie Petru wraz z posłanką nie mogą wziąć ślubu, bowiem polityk wciąż nie może dojść do porozumienia w kwestii tego, jak ma wyglądać rozstanie z jego żoną. Jak nieoficjalnie podawał "Super Express", od miesięcy państwo Petru nie mają wyznaczonej daty rozprawy.

Wyjazd na Sylwestra
Pochodzący z Wrocławia poseł na Sejm VIII kadencji zarejestrował klub Nowoczesna w sierpniu 2015 roku. W październikowym głosowaniu z tamtego roku jego partia otrzymała poparcie wynoszące ponad 7 proc.., co dało czwarte miejsce w wyborach i obecność 28 posłów w Sejmie. Przewodniczącym Nowoczesnej Petru przestał być 26 kwietnia 2017 roku.

Wpływ na utratę swojego stanowiska na rzecz Katarzyny Lubnauer miały m.in. jego wpadki językowe oraz słynna podróż z Joanną Schmidt do Portugalii z Sylwestra 2017 roku, na którą para wybrała się w momencie, gdy w Sejmie trwał protest opozycji. Media nie pozostawiły na pośle suchej nitki, zaś internauci kpili, że oddaje się relaksowi, kiedy członkowie jego partii walczą w Sejmie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...