Nawet wyborcy PiS tego nie kupili. Ten sondaż pokazuje, co elektorat dobrej zmiany myśli o nagrodach Szydło

Polacy w sondażu ocenili, co myślą o nagrodach przyznanych przez Beatę Szydło. Nawet elektorat PiS ocenia te decyzje krytycznie.
Polacy w sondażu ocenili, co myślą o nagrodach przyznanych przez Beatę Szydło. Nawet elektorat PiS ocenia te decyzje krytycznie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Tak, rzeczywiście, ministrowie i wiceministrowie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości otrzymywali nagrody. Za ciężką i uczciwą pracę! I te pieniądze się im po prostu należały" – grzmiała 22 marca z sejmowej mównicy była premier Beata Szydło wśród okrzyków "Oddaj kasę" - ze strony opozycji - i "Beata, Beata" – z ław PiS-u. Dziś mamy sondaż, który pokazuje, co o tych nagrodach myślą Polacy. Zdecydowana większość nie podziela zdania obecnej wicepremier, że pieniądze politykom "się po prostu należały".

Niemal 3/4 Polaków (74,3 proc.) nie zgadza się z byłą premier – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Radia Zet. Co istotne, ankieterzy zapytali jednocześnie o polityczne preferencje badanych osób. I okazuje się, że aż prawie połowa wyborców PiS (48 proc.) nie podziela zdania Beaty Szydło, iż członkowie rządu "ciężką i uczciwą pracą" zasłużyli na te nagrody. Tylko 1/5 spośród 1100 ankietowanych odpowiedziała, że nagrody ministrom, wiceministrom i samej premier faktycznie się należały.
W czwartek Beata Szydło wygłosiła w Sejmie płomienne przemówienie, w którym broniła decyzji o nagrodach w rządzie (w sumie na wszelkie premie przez dwa lata gabinet Szydło wydał 200 mln zł). Przekonywała, że czas jej rządów to było pasmo sukcesów i w związku z tym politykom "te pieniądze się im po prostu należały". "Ci ludzie ciężko pracowali i pracują, po to, żeby wszyscy Polacy mogli cieszyć się z rozwoju Polski, a nie wybrane grupy interesu" – mówiła była premier.
Jeden z polityków PiS ujawnił dziennikowi "Fakt", iż swoją decyzją o nagrodach (w tym dla siebie samej) Beata Szydło rozzłościła Jarosława Kaczyńskiego. – Gdyby (prezes PiS – przyp. red.) wiedział, zablokowałby to, a tak to mamy ogromny kryzys – miał powiedzieć polityk.

źródło: radiozet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"