"Rudy i mściwy". "Wiadomości" TVP przygotowały na byłego premiera prawdziwy paszkwil

Donald Tusk został mocno skrytykowany w piątkowym głównym wydaniu "Wiadomości" TVP
Donald Tusk został mocno skrytykowany w piątkowym głównym wydaniu "Wiadomości" TVP Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
W głośnym wywiadzie dla TVN24 Donald Tusk otwarcie krytykował rządy Prawa i Sprawiedliwości. – Używa się telewizji rządowej, policji i prokuratury – tak mówił o zatrzymaniu Jacka Kapicy szef Rady Europejskiej. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. "Wiadomości" TVP przygotowały byłemu premierowi świąteczną antylaurkę.

– Sprawa mojego wiceministra Jacka Kapicy jest o wiele poważniejsza, niż domysły PiS i próba uderzenia we mnie – mówił Andrzejowi Morozowskiemu, Donald Tusk. – Ważne, żeby istotę tego problemu dobrze określić. Używa się telewizji rządowej, policji i prokuratury, wybierając człowieka, który zachowuje się bez zarzuty. Robi się z niego ofiarę dla korzyści politycznej. To druzgocące dla państwa prawa – podkreślał Szef Rady Europejskiej.

Obrona Jacka Kapicy została wykorzystana przez "Wiadomości" TVP jako pretekst do wbicia szpili w pierś Donalda Tuska. W piątkowym, głównym wydaniu serwisu informacyjnego o 19:30 wytknięto byłemu premierowi, że wspiera podejrzanego ws. "grabieży 21 mld zł".

Szefowi Rady Europejskiej wytknięto również bagatelizowanie afery hazardowej, uderzenie w Mariusza Kamińskiego, ataki na dziennikarzy oraz aferę taśmową.

W dalszej części materiału "zgrabnie" zmontowano wypowiedź Tuska z 1987 roku, gdy był po prostu historykiem. – Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu – mówi Tusk, co zmontowano z późniejszym wystąpieniem, w którym powiedział: – No co tu więcej dodać.


Wyciągnięto również starą rozmowę Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza, którzy niewybrednie wypowiadali się o Donaldzie Tusku. "Jest wyjątkowo mściwy. Jest rudy i mściwy. Kanalia nawet bym powiedział" – brzmiał zapis nagrania.

Materiał zakończył się innym, jeszcze bardziej mającym dopiec Tuskowi, cytatem z "Wyborczej": "Główną motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności. Ta druga była nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy. Nawet na pewno...".
Nie tylko w "Wiadomościach" pojawiły się ostre reakcje na wywiad Donalda Tuska dla TVN24. Wojciech Biedroń z redakcji wPolityce nazwał Tuska "żałosnym". Stanisław Tyszka z Kukiz '15 stwierdził, że w przemówieniu Szefa Rady Europejskiej nie słyszał nic poza "bla, bla, bla".
źródło: "Wiadomości" TVP
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...