Facebook będzie płatny? Zaskakujące słowa Marka Zuckerberga podczas przesłuchania w amerykańskim Senacie

Mark Zuckerberg przyznał, że jedna wersja Facebooka zawsze będzie bezpłatna.
Mark Zuckerberg przyznał, że jedna wersja Facebooka zawsze będzie bezpłatna. Fot. Screen / CNN
Założyciel i właściciel Facebooka Mark Zuckerberg od początku istnienia serwisu zapewniał, że będzie on darmowy dla wszystkich użytkowników. Teraz okazuje się, że darmowa może być tylko jedna z "wersji". Czy to oznacza, że w przyszłości będzie można zapłacić, by nie narażać się na rozpowszechnianie swoich danych w sieci?

Facebook jest bezpłatny dla wszystkich użytkowników i utrzymuje się jedynie z reklam. Mark Zuckerberg każe sobie płacić także deweloperom gier, w które można pograć w serwisie. Problem w tym, że dane użytkowników, które stanowią łakomy kąsek dla reklamodawców nie były dość dobrze zabezpieczone. To z powodu afery związanej z wyciekiem danych milionów użytkowników Mark Zuckerberg musiał się stawić przed specjalną komisją w amerykańskim Senacie na przesłuchanie.
I właśnie podczas tego przesłuchania Mark Zuckerberg powiedział coś, co może być zapowiedzią wielkich zmian. Założyciel Facebooka odpowiadając na pytanie jednego z senatorów zapowiedział bowiem, że "jedna wersja Facebooka" pozostanie bezpłatna. I choć nie powiedział nic więcej na ten temat, wiele osób spekuluje, że w takim radzie inna wersja będzie płatna.

źródło: techcrunch.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...