Pomniki smoleńskie będą połączone. Suski zdradza nowe szczegóły o planowanych monumentach

Marek Suski ujawnił kolejne szczegóły dotyczące pomnika smoleńskiego.
Marek Suski ujawnił kolejne szczegóły dotyczące pomnika smoleńskiego. fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta
Marek Suski ujawnia kolejne szczegóły na temat pomnika smoleńskiego, który stanie na pl. Piłsudskiego. – Czerwony, granitowy chodnik ma połączyć odsłonięty wczoraj Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej z planowanym pomnikiem Lecha Kaczyńskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie – ujawnił w wywiadzie dla RMF FM.

Polityk PiS wyjaśnia, co jego zdaniem stoi za taką koncepcją artystyczną Jerzego Kaliny.
– Będzie to taka trochę sugestia, że pan prezydent, idąc po tym czerwonym dywanie, wchodzi na schody, które z jednej strony odczytywane są jako schody do samolotu, z drugiej strony jako schody do nieba. Symbol tego zmierzania do gwiazd, do nieba, gdzieś tam w zaświaty – powiedział w wywiadzie dla rozgłośni.

O czerwonym dywanie na pl. Piłsudskiego wiadomo było wcześniej. Autor, którym jest rzeźbiarz Jerzy Kalina, poinformował, że poza nim będzie jeszcze żywopłot i wmontowany w niego krzyż. Autor zapowiedział w programie Rozgłośni Katolickich "Poranek Siódma9", że wkrótce do "schodów do nieba" zostaną dostawione dodatkowe elementy. Będzie "zielona ściana życia i śmierci".

Poruszany był też inny wątek wywiadu Marka Suskiego dla RMF FM. Polityk PiS znany z niechęci do Andrzeja Dudy zdradził, co na swój temat usłyszał od "młodych ludzi" w kontekście swojej ewentualnej kandydatury na prezydenta.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...