Bo ktoś zechce zdobyć ten "szczyt"? Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej jest pod wyjątkowym nadzorem

Policjanci dzień i noc pilnują pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.
Policjanci dzień i noc pilnują pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Nowy monument upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej ma szczególną formę schodów do nieba, ale na samym szczycie jest platforma. Wielu internautów zastanawia się więc, kto... będzie pierwszą osobą, która z wysokości pomnika spojrzy na plac Piłsudskiego. Jednak na razie chyba nie znajdzie się śmiałek, który wdrapie się na ten warszawski "szczyt". Pomnik jest bowiem dzień i noc pilnowany przez policjantów.

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej budził emocje zanim jeszcze stanął na placu Piłsudskiego w Warszawie. Władze miasta nie zgadzały się na postawienie monumentu w tym miejscu, więc wojewoda PiS uciekł się do podstępu. Wyłączył plac Piłsudskiego z zarządu władz miasta i osobiście wydał zgodę na budowę pomnika. Władze miasta na razie bezskutecznie odwołują się od tej decyzji, a pomnik stoi, 10 kwietnia nastąpiło jego uroczyste odsłonięcie.

Pomnik ma przypominać trap, po którym wchodzi się na pokład samolotu. Złośliwi nazywają go "schodami do nieba", "schodami donikąd" albo "schodami Papcia Chmiela". To ostatnie określenie ma związek z podejrzeniem o plagiat. Niemal identyczny pomnik narysował Henryk Jerzy Chmielewski w jednym z komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka. Inna rzecz, że prawie takie schody pojawiają się też na okładce albumu pewnego zespołu muzycznego z Niemiec.

Schody dominują nad południową częścią placu Piłsudskiego i wielu internautów zastanawia się, kiedy zaczną na nie wchodzić pierwsi "śmiałkowie". Póki co jednak wydaje się to niemożliwością, bowiem pomnik dzień i noc jest pilnowany przez policjantów. Jak donosi portal Onet.pl, dwóch funkcjonariuszy stoi bezpośrednio przy pomniku, dwóch kolejnych siedzi w zaparkowanym niedaleko radiowozie. Na razie nie wiadomo, jak długo będą pilnować pomnika.


źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...