"Równi i równiejsi". Andrzej Duda bierze udział w biegu, a prezydenckie limuzyny ignorują zakazy

Pracownicy prezydenta Andrzeja Dudy zaparkowali w niedozwolonym miejscu.
Pracownicy prezydenta Andrzeja Dudy zaparkowali w niedozwolonym miejscu. Fot. facebook.com/SaskaKepa.info
Podczas gdy Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki przemawiali na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, prezydent Andrzej Duda pojawił się na corocznym biegu organizowanym przez bliskich i przyjaciół Pawła Janeczka, oficera Biura Ochrony Rządu, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Problem w tym, że ludzie prezydenta zaparkowali samochody na terenie warszawskiego Parku Skaryszewskiego, gdzie odbywał się bieg, w miejscu do tego nieprzeznaczonym. "Równi i równiejsi" – grzmią internauci.

"Urodziny Janosika" to pierwszy z pięciu biegów, które odbędą się w ramach tegorocznego 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Paweł Janeczek, na którego przyjaciele mówili właśnie "Janosik", był szefem ochrony prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zanim zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, Janeczek był stałym uczestnikiem Maratonów Warszawskich.
Jak można przeczytać na stronie prezydent.pl, "na pięciokilometrowej trasie w Parku Skaryszewskim rywalizowali m.in. funkcjonariusze Policji, Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej. W tym roku na starcie stanął Prezydent Andrzej Duda, który uczcił w ten sposób pamięć tragicznie zmarłego funkcjonariusza" – czytamy. Aby przywieźć głowę państwa do Parku Skaryszewskiego, kierowcy prezydenckich limuzyn zignorowali zarówno zakaz wjazdu, jak i zakaz parkowania.

Kiedy Andrzej Duda biegał w hołdzie ofierze katastrofy smoleńskiej, reszta rządu zebrała się na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Wśród osób przemawiających byli m.in. prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i Beata Szydło. Premier zapowiedział szereg nowych projektów, wśród których jest m.in. "wyprawka", dzięki której dzieci do 18. roku życia będą dostawały 300 złotych przed każdym rokiem szkolnym. Wspomniał także, że rząd zamierza obniżyć podatek CIT z 15 proc. na 9 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...