Nowe zeznania biznesmena Bogdana K. Stanisław Gawłowski usłyszy rozszerzone zarzuty

Stanisław Gawłowski ma usłyszeć rozczerzone zarzuty - dowiaduje się RMF FM.
Stanisław Gawłowski ma usłyszeć rozczerzone zarzuty - dowiaduje się RMF FM. fot. Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta
Stanisław Gawłowski ma mieć rozszerzone zarzuty – dowiaduje się RMF FM. Nowe okoliczności pojawiły się, gdy biznesmen Bogdan K., którego w piątek zatrzymała ABW, usłyszał w poniedziałek 16 kwietnia rozszerzone zarzuty korupcyjne. Wcześniej zarzucano mu, że wręczył Gawłowskiemu 100 tys. zł łapówki, jednak zdaniem ABW kwota ta jest ponad trzy razy większa.

Jak ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, przygotowywane jest rozszerzenie zarzutów dla Gawłowskiego o przyjęcie ponad 300 tys. zł łapówki. Najpierw jednak konieczny będzie kolejny wniosek do Sejmu o zgodę na pociągnięcie posła Platformy Obywatelskiej do odpowiedzialności na podstawie nowych zarzutów. Dokument jest w trakcie powstawania.

Przypomnijmy: Gawłowski został zatrzymany przez CBA 13 kwietnia. Stało się tak po tym, jak zgodę na to wyraził dzień wcześniej Sejm. Poseł usłyszał pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne. Gdy stawił się w prokuraturze, został zatrzymany, dwa dni później sąd zdecydował o aresztowaniu posła na trzy miesiące.

Ma być zamieszany w tzw. "aferę melioracyjną", czyli serię nieprawidłowości w związku z realizacją inwestycji środowiskowych. Stanisław Gawłowski jest też podejrzewany o przyjęcie w ramach łapówki dwóch zegarków Tag Heuer – model Carrera 16. Był wówczas wiceministrem Ochrony Środowiska, podlegał mu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Śledczy są też przekonani, że był patronem układu przestępczego, który wyłudził olbrzymie środki z funduszy europejskich na inwestycje


źródło: RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...