ONR w Stoczni Gdańskiej to nie wszystko. Spotkanie w Warszawie poprowadził spec od wulgarnych epitetów

Debatę o źródłach antypolonizmu poprowadził Marcin Rola.
Debatę o źródłach antypolonizmu poprowadził Marcin Rola. YouTube/Wyklęci TV
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich udostępniło siedzibę przy ul. Foksal 12 Obozowi Narodowo-Radykalnemu, który zorganizował debatę pt. Antypolonizm wczoraj i dziś. Na sali pojawiły się flagi ONR.

Debata dotyczyła początków antypolonizmu, odbyła się 12 kwietnia w Domu Dziennikarza. Prowadził ją Marcin Rola, znany z wulgarnych epitetów, jakimi określał kobiety, a także wybuchów śmiechu po seksistowskich komentarzach Romana Sklepowicza.
Panelistami byli Ireneusz T. Lisiak – autor książki "Żydowscy kolaboranci Hitlera", Leszek Żebrowski – publicysta "Gazety Polskiej" i Krzysztof Karoń, który prowadzi stronę "Historia sztuki".

Podczas debaty Żebrowski mówił, że antypolonizm występuje także wewnątrz, podając jako przykład zachowanie Andrzeja Dudy, który uklęknął przed tablicą upamiętniającą Marzec'68. Nie podobały mu się też słowa prezydenta, gdyż jego zdaniem sugerowały, że Polacy wypędzili kilkanaście tysięcy Żydów. Całą debatę udostępnił na YouTube kanał Wyklęci TV.

O Obozie Narodowo-Radykalnym znów było głośno w weekend, podczas V Pielgrzymki Środowisk Narodowych na Jasną Górę. Podczas kazania ksiądz Roman Kneblewski (który "zasłynął" wpisem na temat Komunii św.) nawoływał, że trzeba się modlić, by Polacy pozostali "czystymi nacjonalistami i patriotami".
Trwa ładowanie komentarzy...