Piasecki w Radiu Zet zaskoczył Sellina. Poszło o immunitet Gawłowskiego – wiceminister chyba nie wiedział, co zrobił

Jarosław Sellin był gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet, a jego odpowiedzi są już hitem Twittera.
Jarosław Sellin był gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet, a jego odpowiedzi są już hitem Twittera. Screen/Radio Zet
Czy to normalne, że czołowy polityk partii rządzącej nie wie, jak głosuje? Na pewno... zdarza się. Gość Konrada Piaseckiego w Radiu Zet przekonywał, że "zapracowany minister nie ma czasu śledzić uważnie" sporów w parlamencie. Efekt? Sellin zagłosował za zgodą na zatrzymanie Stanisława Gawłowskiego, ale był przekonany, że chodziło o... cofnięcie immunitetu.

Jarosław Sellin został zapytany przez Konrada Piaseckiego o odebranie immunitetów Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru. – Głosowałem za, zgodnie z rekomendacjami Komisji Regulaminowej Sejmu. Nie pamiętam, o jakie wypowiedzi chodziło. Muszę się temu przyjrzeć – tłumaczył Sellin.

Dziennikarz pytał polityka, czy nie dziwi go, że w sprawie Stanisława Gawłowskiego prokuratura żąda aresztu, a Sejm i sąd ochoczo się na areszt godzą. – To nie my godzimy się na areszt – stwierdził nagle polityk PiS. – Sejm zgodził się na aresztowanie posła Gawłowskiego – poprawił polityka dziennikarz.

– My się zgodziliśmy na cofnięcie immunitetu, a o tym, czy ktoś jest aresztowany tymczasowo, czy nie, decyduje sąd – kontynuował Sellin. – Nie, immunitetu Gawłowski zrzekł się sam. Wy się zgodziliście na zatrzymanie posła – sprostował Piasecki. – Wydaje mi się, że głosowaliśmy nad cofnięciem immunitetu – brnął Sellin. I tak dalej. W rzeczywistości Sejm głosował za zgodą na zatrzymanie Gawłowskiego, tak jak w przypadku senatora Koguta.


Ale wiceminister szybko się wytłumaczył. Jak wyraził się Sellin, "zapracowany minister nie ma czasu śledzić uważnie tego, jakie spory toczą się w parlamencie". Piasecki dopytywał go, dlaczego w takim razie głosował przeciw odebraniu immunitetów politykom partii rządzącej. Odpowiedział, że w przypadku Patryka Jakiego i Dominika Tarczyńskiego inna była rekomendacja Komisji Regulaminowej Sejmu.
Słowa Jarosława Sellina już skomentowała Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej. Jest zdania, że przebiły nawet słynne "Głosowałem, ale się nie cieszyłem" Jarosława Gowina i określa to, co powiedział Sellin, jako "głosowałem, ale nie wiem za czym".

źródło: Radio Zet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...