Ryszard Czarnecki spełnił swoje marzenia. Został wiceprezesem sportowego związku

Ryszard Czarnecki wreszcie spełnił swoje marzenie i został działaczem sportowym. Od czwartku Czarnecki jest wiceprezesem PZPS.
Ryszard Czarnecki wreszcie spełnił swoje marzenie i został działaczem sportowym. Od czwartku Czarnecki jest wiceprezesem PZPS. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
W czwartek Ryszard Czarnecki wreszcie spełnił swoje marzenie i został działaczem sportowym. Europarlamentarzysta został szefem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Internauci nie kryją rozbawienia. Wielu też zdziwiła ta informacja, bowiem wcześniej Czarnecki usilnie starał się o stanowisko w innym sportowym związku - PZPN.

Ryszard Czarnecki dał się poznać jako kibic, komentator, a nawet zawodnik piłki nożnej. Wielokrotnie komentował w mediach występy naszych piłkarzy, można go było spotkać na stadionie w szaliku polskiej reprezentacji, jak zagrzewał piłkarzy do boju, a niekiedy sam zakładał szorty, koszulkę i wybiegał na murawę. Czarnecki do tego stopnia ukochał sobie piłkę nożna, że ubiegał się nawet o stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Bezskutecznie.
Jednak europarlamentarzysta nie poddał się. Gdy nie udało się w PZPN, wystarał się o stanowisko gdzie indziej. Ryszard Czarnecki od czwartku jest wiceprezesem w Polskim Związku PIłki Siatkowej i - jak na europarlamentarzystę przystało - ma się zajmować w związku sprawami międzynarodowymi.
Tymczasem internauci nie kryją zdziwienia i rozbawienia. Kibice twierdzą, że tak utalentowanego człowieka jak Czarnecki nie było od czasów Leonarda da Vinci – zna się na każdym sporcie i nie tylko. Złośliwi śmieją się, że o mianowaniu na to stanowisko zadecydowała umiejętność noszenia siatek... z zakupami prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Stanowisko wiceprezesa PZPS przyszło dla Ryszarda Czarneckiego w dobrą porę. Polityk nie ma ostatnio najlepszych notowań w polityce. Europosłowie Czarnecki, a także Kosma Złotowski i Campbell Bannerman do końca kadencji nie będą uczestniczyć w misjach obserwacyjnych UE. Poinformowano o tym w liście władz grupy Wsparcia dla Demokracji i Koordynowania Wyborów. Podkreślono w nim, że europosłowie narazili na szwank powagę Parlamentu Europejskiego, gdyż pojechali na wybory prezydenckie w Azerbejdżanie. PE oraz OBWE oceniły wybory w tym kraju jako nieuczciwe. Treść listu opublikowała na Twitterze europosłanka Róża Thun. Skomentowała, że "Czarnecki znów przeciera ścieżki".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...