"Wiem, o co walczę". Patryk Jaki zapowiada, że nie zamierza zwalniać tempa swojej kampanii wyborczej

"Wiem, o co walczę". Patryk Jaki nie zwalnia tempa kampanii wyborczej na prezydenta Warszawy.
"Wiem, o co walczę". Patryk Jaki nie zwalnia tempa kampanii wyborczej na prezydenta Warszawy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W nawiązaniu do wymiany nieuprzejmości ze strony kandydatów na prezydenta Warszawy - Jakiego i Rafała Trzaskowskiego przed rozpoczęciem kampanii wyborczej, Wojciech Hermeliński stwierdził, że "to niedopuszczalne, lecz nie mogą tego zabronić". Patryk Jaki odniósł się do tych słów szefa Państwowej Komisji Wyborczej. Kandydat na prezydenta Warszawy powiedział, że "nie zamierza zwalniać kampanii", gdyż "wie, o co walczy", podaje RMF FM.

– Nawet przed kampanią wyborczą jeździłem po Polsce, również po Warszawie, spotykałem się z ludźmi – mówił Patryk Jaki, w odniesieniu do słów Wojciecha Hermelińskiego. – Nie widzę żadnego powodu, dla którego - w związku z tym, że zbliża się kampania wyborcza - politycy mieliby przestać być aktywni (...). Uważam, że ten zarzut jest nietrafiony –podkreślił kandydat na prezydenta Warszawy.

Patryk Jaki podkreślał, że "nie zamierza zwalniać kampanii", ponieważ "wie, o co walczy". – Walczę o to, żeby wyrwać Warszawę z rąk mafii reprywatyzacyjnej. To jest dla mnie najważniejsze – zaznaczył przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej.

Choć nadal nie podano terminów wyborów samorządowych, walka między Patrykiem Jakim i Rafałem Trzaskowskim - głównymi kandydatami na urząd prezydenta Warszawy, jest bardzo zaciekła. Wzajemne podkładanie świń rozpoczął Trzaskowski, grając przeciw Jakiemu kartą "słoika", nie znającego potrzeb stolicy i jej mieszkańców. To mógł być dla wiceministra sprawiedliwości świetny punkt zaczepienia, jednak w swoim spocie wyborczym, Jaki przedzielił Warszawę Wełtawą.
Z ust obojga kandydatów na prezydenta Warszawy padł deszcz obietnic wyborczych. Trzaskowski proponuje m.in. bezpłatne miejsca w żłobku, czy budowę 1,5 tys. nowych mieszkań, która ma rozpocząć się w 2020 roku. Kandydat PO dodatkowo wychodzi naprzeciw potrzebom osób starszych, zapowiadając "wolontariat seniora", czy poprawę opieki zdrowotnej seniorów.
Patryk Jaki jak na razie przedstawił jedną konkretną propozycję. Chce budowy 50 nowych żłobków i przedszkoli. U obojga kandydatów brakuje jednak kosztów i terminów realizacji proponowanych rozwiązań.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...