Będzie drugi długi weekend majowy? Senat nie odrzucił wniosku o ustanowienie Zielonych Świątek dniem wolnym od pracy

Czy Zielone Świątki będą dniem wolnym od pracy? Petycja w tej sprawie trafiła do Senatu, wielu senatorom spodobał się ten pomysł.
Czy Zielone Świątki będą dniem wolnym od pracy? Petycja w tej sprawie trafiła do Senatu, wielu senatorom spodobał się ten pomysł. Fot.Tomasz Stanczak / Agencja Gazeta
Maj miesiącem wypoczynku. W tym roku trwa wyjątkowo długi weekend majowy, a nie wykluczone, że będzie jeszcze jeden w miesiącu trwający dłużej niż tylko dwa dni. Senat nie odrzucił petycji ustanowienia Zielonych Świątek dniem wolnym od pracy – podaje "Rzeczpospolita".


Autorem petycji jest Fundacja Naukowa Katolików Eschaton. Wnioskodawcy dowodzą, że Zielone Świątki były dniem wolnym od pracy od 1925 roku i dopiero komuniści znieśli te przepisy. Teraz FNKE chciałaby przywrócić przedwojenną tradycję.

Projektem zajęła się w zeszłym tygodniu senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Jak podkreśla dziennik "Rzeczpospolita", część senatorów nie kryła swojego entuzjazmu. Niektórzy wręcz sugerowali, żeby petycją jak najszybciej zajęło się Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nie brak jednak i przeciwników tego pomysłu. Zdaniem senatora Pawła Mamątowa z PiS nie stać nas na to, żeby w maju ustanowić kolejny dzień wolny od pracy. Mamątow w rozmowie z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" twierdzi, że moglibyśmy dojść do tego, że w maju pracowalibyśmy zaledwie pół miesiąca. Tymczasem według badań przeprowadzonych dla "Rzeczpospolitej", Polacy najchętniej chcieliby wolne w Wigilię. Wolnego w Zielone Świątki chce zaledwie 5 proc. badanych.

Warto też przypomnieć, że nie wszyscy mają wolne w długi weekend. Wielu musi zacisnąć zęby i iść do pracy. Pracują policjanci, strażacy i pracownicy służby zdrowia, kolejarze czy pracownicy komunikacji miejskiej. Wolnego nie mają często dziennikarze oraz cała rzesza ludzi, która pracuje przy obsłudze turystów.


źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu