Coraz gorsze informacje z Zofiówki. Drugi wydobyty na powierzchnię górnik nie żyje

Pod ziemią pozostaje jeszcze trzech górników z kopalni Zofiówka
Pod ziemią pozostaje jeszcze trzech górników z kopalni Zofiówka Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta
Drugi z górników, do którego dotarli dzisiaj ratownicy po wstrząsie w kopalni Zofiówka nie żyje – poinformował prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon. Ratownicy próbują dotrzeć do kolejnych trzech uwięzionych górników, ale szanse na to że jeszcze żyją maleją z godziny na godzinę. W akcję ratunkową zaangażowanych jest ponad 200 osób.

W kopalni doszło w niedzielę do wstrząsów wtórnych, nie tak groźnych jak te z soboty, które doprowadziły do uwięzienia 7 górników, ale także niebezpiecznych. Utrudniły one prowadzenie akcji ratunkowej.

Z trzema górnikami nie ma dotąd żadnego kontaktu. Podczas konferencji prasowej prezes Ozon przedstawił dziennikarzom liczne statystyki i dane dotyczące tąpnięć w kopalniach JSW i w samej Zofiówce oraz informacje na temat przebiegu akcji ratunkowej. – Ten sobotni wstrząs był jednym z niewielu wstrząsów o takiej sile na Śląsku. My takiego wstrząsu w Zofiówce do tej pory nigdy nie mieliśmy – podkreślił prezes Daniel Ozon.

Prezydent Andrzej Duda, który przyjechał do kopalni przekonywał, że wszyscy liczą na to, że górnicy którzy cały czas pozostają pod ziemią, żyją. – Ratownicy będą walczyli do samego końca. Ratownicy są absolutnie pełni determinacji – zaznaczył.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...