A jednak rozłam w Nowoczesnej! Joanna Scheuring-Wielgus ogłasza polityczną decyzję

Joanna Scheuring-Wielgus ogłosiła decyzję o odejściu z Nowoczesnej.
Joanna Scheuring-Wielgus ogłosiła decyzję o odejściu z Nowoczesnej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Nie akceptuję fałszu, czerwona linia została przekroczona, odchodzę z Nowoczesnej" – oznajmiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, do wczoraj posłanka Nowoczesnej. Czarę goryczy przepełnił wydany we wtorek przez władze partii zakaz wypowiadania się w sprawie niepełnosprawnych.

Klub Nowoczesnej stracił ważną liderkę. W środę rano odejście z partii ogłosiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Jak tłumaczyła w programie "Jeden na Jeden" w TVN24, za decyzją o odejściu z partii stało wtorkowe zarządzenie władz Nowoczesnej dotyczące zakazu wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych. "Odchodzę z Nowoczesnej, ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu" – napisała posłanka na Twitterze. – Nie akceptuję fałszu, czerwona linia została przekroczona, odchodzę z Nowoczesnej – dodała posłanka na antenie TVN24.
Przypomnieć należy, że to nie był pierwszy raz, gdy posłanka nie zgadzała się z przyjętą przez władze klubu strategią. Do kryzysu w partii doszło w styczniu tego roku, gdy Scheuring-Wielgus i dwoje innych posłów Nowoczesnej zawiesili swoje członkostwo w partii. Był to efekt głosowania nad obywatelskim projektem komitetu Ratujmy Kobiety 2017, liberalizującym prawo aborcyjne. Dziesięciu posłów Nowoczesnej nie wzięło w nim udziału. Projekt ostatecznie przepadł większością głosów, a zarządy PO i Nowoczesnej zdecydowały o ukaraniu posłów, którzy złamali dyscyplinę partyjną.

Posłanka Scheuring-Wielgus pytała wówczas, czy Nowoczesna jest jeszcze potrzebna Polsce. Po jakimś czasie powróciła do partii, jak widać tylko po to, żeby teraz odejść definitywnie.

żródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...