Pierwszy taki przypadek w "Sprawie dla reportera". TVP zapewnia, że rola Jaworowicz nie ulegnie zmianie

Czy ktoś zastąpi Elżbietę Jaworowicz? Wiele osób zaczęło zadawać to pytanie, gdy materiał do programu przygotowały nowe reporterki.
Czy ktoś zastąpi Elżbietę Jaworowicz? Wiele osób zaczęło zadawać to pytanie, gdy materiał do programu przygotowały nowe reporterki. Fot. screen ze strony vod.tvp.pl
W każdym innym programie telewizyjnym jest to coś naturalnego. Ale w "Sprawie dla reportera" był to pierwszy taki przypadek w ponad 30-letniej historii programu. A ponieważ Elżbieta Jaworowicz dla wielu widzów jest niczym wyrocznia, nie mogło to przejść bez echa. Po raz pierwszy materiał z terenu do "Sprawy" przygotowała nie Jaworowicz, lecz kto inny. Wiele osób zaczęło więc zadawać pytanie, co może oznaczać ta zmiana. TVP zapewnia, że niewiele.

Elżbieta Jaworowicz to dziennikarka-instytucja. Sama zawsze jeździ na nagrania w teren, sama też prowadzi program. Tak jest od 1984 r., odkąd "Sprawa dla reportera" jest na antenie TVP. Aż tu nagle taka zmiana! W jednym z ostatnich wydań prowadząca program, zapowiadając materiał, podkreśliła, iż nagrania dokonały debiutantki.
Elżbieta Jaworowicz
Telewizja Polska

Inne ludzkie prawdy nie zawsze są oczywiste, co znalazły, odkryły i podkreśliły dzisiejsze debiutantki. Mam przyjemność przedstawić moje koleżanki - Ilonę Duch, którą państwo już znają, i Izę Mateńkę, która się nie pokazywała.

wypowiedź ze "Sprawy dla reportera" z 3 maja, cytat za wirtualnemedia.pl
Wielu widzów zaniepokoiło się, że nowe twarze w "Sprawie dla reportera" oznaczają, iż Elżbieta Jaworowicz stopniowo będzie spychana na boczny tor. Portal wirtualnemedia.pl zapytał o to w TVP i otrzymał zapewnienie, że nie ma w tym nic niezwykłego. Ale owszem - coraz częściej w programie mają się pojawiać materiały nagrane nie przez Jaworowicz, a przez innych dziennikarzy.
CENTRUM INFORMACJI TVP
oświadczenie dla portalu wirtualnemedia.pl

Sytuacje, gdy osoby współpracujące z redakcją programu "Sprawa dla reportera" przygotowują materiały w terenie, są praktykowane. Jednocześnie podkreślamy, że jest to autorski program pani redaktor Jaworowicz, który cieszy się od lat niesłabnącą sympatią widzów i pani redaktor Jaworowicz oczywiście będzie jego prowadzącą.

Elżbieta Jaworowicz jest osobą i uwielbianą przez wielu widzów, i - nazywając to delikatnie - budzącą kontrowersje u równie wielu odbiorców. Pisaliśmy o pojawiających się wobec niej zarzutach i procesach sądowych. Sama ponoć żartuje, że przeżyła więcej prezesów TVP niż sama ma lat (skończyła niedawno 72 lata) i mało prawdopodobne, aby któremukolwiek z włodarzy telewizji przyszło do głowy, aby program zdjąć z anteny.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...