"Super śmieszne". Dziennikarka "Newsweeka" zniesmaczyła niektórych zdjęciem z tęczową flagą

Renata Kim z "Newsweeka" zrobiła sobie zdjęcie pod Pomnikiem Smoleńskim.
Renata Kim z "Newsweeka" zrobiła sobie zdjęcie pod Pomnikiem Smoleńskim. Facebook Renaty Kim
Prawicowe portale, publicyści oraz politycy zostali wyprowadzeni z równowagi po demonstracji Renaty Kim z "Newsweeka" pod pomnikiem smoleńskim. Dziennikarka wystąpiła z flagą w barwach tęczy i podpisała zdjęcie "Schody do nieba".


– Nie będę przepraszać za tęczową flagę. Jest to symbol tolerancji i otwartości na różnorodność. Chodzę z nią na różne demonstracje. To nie była żadna prowokacja. Nie robiłam sobie kpin z nikogo i niczego – mówi Renata Kim w rozmowie z naTemat, zapytana przez nas o reakcje prawicowych mediów.

Wpolityce.pl braci Karnowskich pisze "Obrzydliwe! Dziennikarka Newsweeka wyśmiewa Pomnik Smoleński". Portal Niezależna informuje o "żałosnej zagrywce w stylu totalnych". "Do Rzeczy" przypomina, że to już kolejny z żartów z monumentu autorstwa Jerzego Kaliny. Zauważa, że choć dla dużej części internautów takie dowcipy są nie na miejscu, to wielu z nich uważa je za zabawne. Tweet podał dalej między innymi Patryk Jaki.
Publicysta Marcin Makowski skomentował wpis na Twitterze słowami "no jakie super śmieszne". Marketingowiec Michał Górnicki napisał w szeroko udostępnianym poście "czekamy na śmieszne zdjęcie przy Ścianie Płaczu w Izraelu. Jeden z internautów zapytał Renatę Kim, czy stoi "na straży???!". Ta odpowiedziała "Wartości".

Schody do nieba

Opublikowany przez Renata Kim 12 maja 2018
Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej to dzieło rzeźbiarza Jerzego Kaliny. Upamiętnia ofiary katastrofy smoleńskiej, w której – jak informuje wPolityce.pl – "zginęła para prezydencka i 94 osoby". Pisaliśmy w naTemat, że jego ochrona może kosztować około ćwierć miliona złotych rocznie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun