Wiadomości TVP przemilczały zwycięstwo Girls on Fire. Internauci dopytują dlaczego. "TVP ocenzurowała swój festiwal"

Wiadomości TVP przemilczały zwycięstwo Girls on Fire w Opolu.
Wiadomości TVP przemilczały zwycięstwo Girls on Fire w Opolu. Fot. Screen/Wiadomości TVP
Danuta Holecka prosto z amfiteatru w Opolu ogłosiła w wielkiej euforii to, o czym na Twitterze pisał wcześniej Jacek Kurski – że piątkowy koncert oglądały miliony Polaków. Ale w materiale, który nastąpił potem, ani słowem nie wspomniano o zespole, który decyzją jury wygrał konkurs Debiutów. Zwycięstwa Girls on Fire, który wywołał duże protesty na prawicy, w TVP nikt nie zauważył.

Girls on Fire zwyciężyły decyzją jury. Przypomnijmy, piosenka uznana została za nieoficjalny hymn Czarnych Marszów, a środowiska prawicowe mocno przeciwko niej protestowały, zarzucając artystkom promowanie aborcji, cywilizacji śmierci, nawet komunizmu. W internecie była petycja do Jacka Kurskiego przeciwko zespołowi, a tuż przed rozpoczęciem festiwalu pojawiła się wiadomość o zwolnieniu pracownika TVP, który zasiadał w jego Radzie Artystycznej.

Teraz "Wiadomości" całkowicie zignorowały wygraną zespołu. W materiale Waldemara Stankiewicza była Maryla Rodowicz, zespół Kombi, kibice i siostry Melosik, które wygrały w głosowaniu publiczności. "Dagmara i Martyna sprawiły, że opolska publiczność oszalała. Po tak udanym początku festiwalu, pozostaje tylko czekać na jego kolejne odsłony w gwiazdorskiej obsadzie" – usłyszeliśmy. Girls on Fire jakby nie istniały. Zresztą Jacek Kurski w jednym z tweetów też gratulował jedynie siostrom Melosik.
Taki przekaz nie przeszedł bez echa. "Girls on Fire wygrały Debiuty na festiwalu w Opolu. Wiadomości TVP i prezes Kurski o tym milczą. Mają swoich zwycięzców konkursu" – pisze "Nowa Trybuna Opolska".

Internauci też ślą przytyki pod adresem TVP. "To jest spory wyczyn. Obejrzałem i informuję, że Waldemar Stankiewicz doniósł o Rodowicz, Grosickim, Kombi i siostrach Melosik. O Konkursie debiutów było tyle, że: 1. odbył się, 2. miał rekordową oglądalność. TVPiS ocenzurowała własny festiwal. PRL jak żywa" – komentuje na Twitterze dziennikarz Krzysztof Leski.
"Dlaczego podajecie w każdym serwisie, że debiuty wygrały siostry Melosik i nic o zespole Girl on Fire? Parodia" – komentują inni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...