TVP: Wnuk Wałęsy oskarżony, grozi mu 12 lat więzienia. "Wjeżdżał na chodniki, zmuszając pieszych do ucieczki"

TVP Info podaje, że wnuk Lecha Wałęsy Dominik W. został oskarżony przez prokuraturę.
TVP Info podaje, że wnuk Lecha Wałęsy Dominik W. został oskarżony przez prokuraturę. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Gdańska prokuratura oskarżyła 21-letniego Dominika W. w związku z brawurową jazdą, która skończyła się kolizją, i znieważeniem policjantów. Wnukowi byłego prezydenta grozi do 12 lat więzienia – wynika z nieoficjalnych informacji TVP Info. Stacja podaje, że Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe akt oskarżenia przeciwko Dominikowi W.

Mężczyźnie zarzucono popełnienie pięciu czynów. Najpoważniejszym jest "sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym". Rzeczniczka prasowa prokuratury Grażyna Wawryniuk poinformowała, że Dominik W. kierował autem bez prawa jazdy, a ponadto w chwili zatrzymania miał w wydychanym powietrzu nie mniej niż 2,08 promila alkoholu. Co więcej, kierowany przez niego golf poruszał się od lewej do prawej krawędzi jezdni, wjeżdżał na chodniki, zmuszając pieszych do ucieczki, uderzał też w inne pojazdy, a jeden z nich został poważnie uszkodzony.

Wnuk Lecha Wałęsy został 25 lutego zatrzymany przez funkcjonariuszy za spowodowanie kolizji. Mężczyzna jechał bez prawa jazdy, pod wpływem alkoholu, a w chwili zatrzymania był agresywny w stosunku do stróżów prawa. Radio Gdańsk informowało, że w nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś zadzwonił pod numer 112. Powiadomił, że w kierunku Pruszcza Gdańskiego pędzi volkswagen golf i wykonuje niebezpieczne manewry. W trakcie jazdy samochód uderzył w inny pojazd. Policjanci rozpoczęli pościg i znaleźli porzucone auto na jednej z ulic w Gdańsku-Oruni. Na pobliskim przystanku siedział kierowca golfa Dominik W.

Przypomnijmy, że z nieoficjalnych informacji wynika, że problemy z prawem ma także drugi wnuczek Lecha Wałęsy – Bartłomiej W. Wirtualna Polska informowała, że 20-latek może być sprawcą pobicia turystów ze Szwecji, do którego doszło 21 maja w Gdańsku.

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale [b]zapomniał o jednym[/b]

Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale zapomniał o jednym

[b]Kaczyński zachwala w Polsacie Morawieckiego.[/b] I... komentuje "nieposłuszeństwa" Dudy

Kaczyński zachwala w Polsacie Morawieckiego. I... komentuje "nieposłuszeństwa" Dudy

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.