Sławomir Nitras pozywa Marka Kuchcińskiego. Stracił cierpliwość, bo marszałek Sejmu znowu utrudnił mu pracę

Sławomir Nitras złożył pozew przeciwko Markowi Kuchcińskiego domaga się od marszałka Sejmu dziesiątek tysięcy złotych.
Sławomir Nitras złożył pozew przeciwko Markowi Kuchcińskiego domaga się od marszałka Sejmu dziesiątek tysięcy złotych. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Poseł Sławomir Nitras długo znosił kary, jakie nakładał na niego marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jednak w końcu powiedział "dość" i składa do sądu pozew przeciwko Kuchcińskiemu. Czarę goryczy przelał brak zgody marszałka na służbowy wyjazd posła opozycji na sesję rady OBWE w Berlinie.


Najwyraźniej wyczerpała się cierpliwość posła Sławomira Nitrasa wobec marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Korzystając z okazji, że sądy wciąż jeszcze bronią swoją niezależność od władzy wykonawczej, poseł Platformy Obywatelskiej chce dochodzić sprawiedliwości i domaga się odszkodowania.
Bezpośrednią przyczyną było niewyrażenie zgody na wyjazd Nitrasa na sesję rady OBWE do Berlina. Co ciekawe, w przypadku posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz Kuchciński nie miał żadnych zastrzeżeń. Sławomir Nitras korzystając z okazji powołał się na przepisy unijne o nierównym traktowaniu, która Polska zadeklarowała się przestrzegać w 2010 roku.

To nie wszystko. Z druku pozwu, jaki Nitras umieścił w sieci, można się dowiedzieć, że odszkodowanie za brak zgody na wyjazd w wysokości 10 tys. zł Nitras chce przeznaczyć na cele charytatywne. Ale to nie jedyne pieniądze, jakich domaga się poseł od marszałka Sejmu. Nitras chce też ponad 32 tys. zł wraz z odsetkami tytułem zwrotu nieprawnie jego zdaniem cofniętego uposażenia poselskiego. Te pieniądze poseł Platformy Obywatelskiej także deklaruje przeznaczyć na cele społeczne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu