Kolejne "Bum!" Krzysztofa Brejzy. Poseł ujawnił wydatki Funduszu Ochrony Środowiska na reklamy w propisowskich mediach

Krzysztof Brejza i jego "Bum!" – poseł ujawnił, ile pieniędzy na reklamy w propisowskich mediach wydał w ostatnich latach Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Krzysztof Brejza i jego "Bum!" – poseł ujawnił, ile pieniędzy na reklamy w propisowskich mediach wydał w ostatnich latach Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krzysztof Brejza wciąż na tropie. Tym razem jednak poseł nie odkrył kolejnej afery związanej z dodatkowymi pieniędzmi przyznanymi sobie przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ale afera oczywiście ma związek z PiS, mediami wspierającymi partę Jarosława Kaczyńskiego i z pieniędzmi. Poseł Platformy Obywatelskiej odkrył, ile Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej wydał pieniędzy na reklamy w mediach przychylnych "Dobrej zmianie". Kwoty robią wrażenie.


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jak zresztą sama nazwa na to wskazuje, zajmuje się poprawą jakości powietrza i problemami związanymi z dewastacją środowiska naturalnego. Czy do ochrony środowiska trzeba Polaków przekonywać? Jak widać tak, skoro NFOŚiGW przez ostatnich kilka lat wydał setki tysięcy złotych na reklamy w mediach.
Krzysztof Brejza, ten sam, który ujawnił aferę z tak zwanymi nagrodami dla ministrów rządu Beaty Szydło, dotarł do zestawienia z konkretnymi kwotami. Trzeba przyznać, że robią wrażenie. Ale uwagę zwraca przede wszystkim to, w jakich mediach promował się NFOŚiGW – są to w zdecydowanej większości media związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem i te przychylne "dobrej zmianie".
I tak w 2017 roku TV Trwam zarobiła łącznie prawie 74 tysiące złotych. "Gazeta Polska Codziennie" zarobiła od 2016 roku ponad 70 tysięcy złotych. W zestawieniu nie zabrakło też takich tytułów jak "Nasz Dziennik" i TV Republika. Pod względem wydatków na reklamę rekordowy był 2017 rok, w którym NFOŚiGW wydał łącznie ponad 192 tysiące złotych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy