Nagrody z okazji 5-lecia TV Republika. Wśród laureatów Kaczyński, było też wyróżnienie publiczności

Antoni Macierewicz głosami publiczności został wybrany na "Osobowość 5-lecia" TV Republika. "Osobowością 5-lecia" zdaniem jury został z kolei Jarosław Kaczyński.
Antoni Macierewicz głosami publiczności został wybrany na "Osobowość 5-lecia" TV Republika. "Osobowością 5-lecia" zdaniem jury został z kolei Jarosław Kaczyński. Fot. Screen / TV Republika
TV Republika już od pięciu lat nadaje swoje programy i ta rocznica stała się pretekstem do przyznania nagród. Pośród laureatów nie mogło oczywiście zabraknąć Jarosława Kaczyńskiego, który jest zwycięzcą w kategorii "Osobowość 5-lecia". Nagrody otrzymali także Antoni Macierewicz i Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński został "Osobowością 5-lecia". W taki sposób prezes Prawa i Sprawiedliwości został uhonorowany na wtorkowej gali 5-lecia TV Republika. Kaczyński nagrody nie odebrał osobiście, gdyż wciąż przebywa w szpitalu. W jego imieniu odebrał statuetkę niezbyt znany polityk, którego raczej nie spotyka się u boku szefa partii – Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. Odczytano list prezesa z podziękowaniami. "To dla mnie osobiście wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszystkich, którzy pomagali w budowie obozy dobrej zmiany. Jest mi naprawdę bardzo przykro, że przyczyny ode mnie niezależne nie pozwoliły mi świętować tego jubileuszu i odebrać tej nagrody osobiście"– napisał Jarosław Kaczyński.

List Kaczyńskiego do widzów Republiki: Ta nagroda jest dla wszystkich, którzy budowali obóz dobrej zmiany

Opublikowany przez Telewizja Republika 5 czerwca 2018
Pośród nagrodzonych był też Mateusz Morawiecki. Jury uznało, że premier zasłużył na nagrodę w kategorii "Polityk". Czy rzeczywiście nie było bardziej wybijających się polityków w Polsce w ostatnich pięciu latach? Dlaczego tytułu nie zdobyła Beata Szydło, która dłużej była premierem od Morawieckiego? Jury nie tłumaczyło swoich decyzji. Morawiecki także nie odebrał nagrody osobiście, w jego imieniu zrobił to Marek Suski.

Co ciekawe, nagrodę "Osobowości 5-lecia" dostał też Antoni Macierewicz. O ile jednak Jarosław Kaczyński został nagrodzony przez władze stacji, o tyle Macierewicz zyskał największe uznanie pośród publiczności TV Republika. – Nie ma niepodległości bez Republiki! Bo nie ma niepodległości bez TV Republika, nie ma niepodległości bez tego, co Telewizja Republika ma za swój symbol - odbudowę Republiki – mówił do zgromadzonych gości były szef MON.

W kategorii "Kultura" nagroda została wręczona Janowi Pietrzakowi, a Victor Orban dostał nagrodę w kategorii "Przyjaciela TV Republika".

Telewizja Republika
została założona w 2012 r. m.in. przez Tomasza Sakiewicza i Bronisława Wildsteina. Stała się kuźnią kadr dla obecnej TVP – gdy rządy przy Woronicza objął Jacek Kurski, cała masa dziennikarzy Republiki (choćby Michał Rachoń, Bartłomiej Graczak czy Bartłomiej Maślankiewicz) znalazła pracę w narodowej telewizji.


źródło: TV Republika
Trwa ładowanie komentarzy...