Wyciekł "przekaz dnia" PiS. Chodzi o przepis na obronę marszałka Kuchcińskiego

Opozycja chciała odwołać Marka Kuchcińskiego we wtorek ze stanowiska marszałka Sejmu.
Opozycja chciała odwołać Marka Kuchcińskiego we wtorek ze stanowiska marszałka Sejmu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W sieci pojawiły się wytyczne, w jaki sposób politycy partii mają komentować próbę odwołania Marka Kuchcińskiego ze stanowiska marszałka Sejmu. Do "przekazu dnia" dotarł dziennikarz "Polityki" Wojciech Szacki.

"M. Kuchciński doczekał się uznania, przynajmniej w przekazie dnia dla posłów PiS: 'nad wyraz wyrozumiały wobec ekscesów totalnej opozycji'" – napisał na Twitterze dziennikarz "Polityki" Wojtek Szacki.
Przekaz zatytułowano "Wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego" i zawiera trzy akapitu tekstu. Czytamy w nich m.in., że zarzuty mu stawiane są "absurdalne", bo marszałek pracuje spokojnie i rozważnie, a totalna opozycja się awanturuje.

W przekazie podkreślono też, że marszałek takich posłów jak Nitras traktuje z dużą wyrozumiałością". Można też przeczytać, że PO ma "najmniejszy mandat do tego, by krytykować obecnego marszałka", bo w przeciwieństwie do ich marszałków i wicemarszałków, Kuchciński jest "uosobieniem demokratycznej władzy w parlamencie".

Wotum nieufności
Przypomnijmy, że we wtorek opozycja próbowała odwołać marszałka Sejmu, lecz wniosek o wotum nieufności wobec niego zakończył się niepowodzeniem. Za odwołaniem głosowało 146 posłów, przeciw było 233, a od głosu wstrzymało się 29 parlamentarzystów.


Tuż przed głosowaniem postawę Kuchcińskiego dobitnie ocenił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. – Żeby być marszałkiem, trzeba być osobą odpowiedzialną, podmiotową. Kuchciński słucha i realizuje oczekiwania jednego człowieka – prezesa Kaczyńskiego – powiedział.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...