Z tego wpisu Piechocińskiego nie będziesz się śmiać. Premier też nie powinien

Janusz Piechociński opublikował na Twitterze dane, które niestety wcale nie są śmieszne.
Janusz Piechociński opublikował na Twitterze dane, które niestety wcale nie są śmieszne. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Widzowie TVP nie mają powodów do zmartwień... Premier objeżdża kraj, podczas wizyt gospodarskich zapewnia o stałym wzroście gospodarki i poprawie losu Polek i Polaków. A tymczasem były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński pokazuje to, czego w TVP nie pokażą. Tak złych wyników nie było od ponad dwudziestu lat.

Premier Mateusz Morawiecki nawet potknięcie rządu próbuje przekuć w wielkie zwycięstwo. Tak było w przypadku nowelizacji do nowelizacji ustawy o IPN. Wycofanie się z kilku zapisów krytykowanej na całym świecie ustawy premier przedstawił jako wielki sukces polskiej dyplomacji.
Tymczasem Janusz Piechociński na Twitterze przytacza liczby, które trudno będzie Morawieckiemu pokazać jako wielkie osiągnięcie swojego rządu. Według danych statystycznych udział inwestycji w polskim PKB wyniósł zaledwie 17,7 proc i nie tylko był niższy od tego, który był w 2015 roku (20,1 proc), ale był najniższy od połowy lat 90.

Co to oznacza? Brak inwestycji jest niczym hamulec ręczny dla gospodarki. Będą malały przychody państwa, a w dłuższej perspektywie można się spodziewać wzrostu bezrobocia i inflacji. Ale tego, jak przekonuje Janusz Piechociński, w TVPropaganda nie powiedzą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...