Kurski chwali się wynikami oglądalności TVP. Tak dobrze nie było od... 16 lat

Jacek Kurski wreszcie ma powody do zadowolenia – wszystkie kanały grupy TVP odnotowały wzrost oglądalności.
Jacek Kurski wreszcie ma powody do zadowolenia – wszystkie kanały grupy TVP odnotowały wzrost oglądalności. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po raz pierwszy od 16 lat nastąpił wzrost oglądalności zarówno TVP1, TVP2 i całej grupy Telewizji Polskiej – poinformował Jacek Kurski. Prezes TVP stwierdził także, że na lepsze wyniki nie miał wpływu mundial. – Udział mistrzostw w pierwszym półroczu tego roku był niewielki – podkreślił Kurski w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej cytowany przez dziennik.pl.

Prezes Jacek Kurski ma wreszcie powody do zadowolenia. Po serii wpadek i wobec ciągłego spadku oglądalności "Wiadomości" i innych programów informacyjnych prezes TVP z dumą wreszcie oświadczył, że cała grupa TVP zanotowała wzrost oglądalności.
– Po raz pierwszy od 16 lat nastąpił wzrost – zauważył Jacek Kurski. Zdaniem prezesa TVP Jacka Kurskiego TVP1 ogląda 25 proc. więcej widzów niż programy konkurencji. Kurski dodał, że to nie mundial stoi za wzrostem oglądalności TVP1 i TVP2.
Kanały Telewizji Polskiej w pierwszym półroczu 2018 r. wybrało 2,5 proc. widzów więcej niż w podobnym okresie w zeszłym roku. Za to komercyjna konkurencja notuje spadki: Polsat o 6,6 proc, a TVN o 4,7 proc.

Dane pochodzą z firmy telemetrycznej Nielsen Audience Measurement. – My twierdzimy, że oglądalność Telewizji Polskiej jest wyższa o co najmniej 10 proc. niż ta, którą wykazuje Nielsen – powiedział ponadto Jacek Kurski i zapowiedział audyt w NAM.

Niewątpliwie wzrost oglądalności wszystkich programów grupy TVP jest powodem do radości dla Jacka Kurskiego, jednak jest w ten beczce z miodem łyżka dziegciu. Jak podał portal oko.press, według badania przeprowadzonego przez Nielsen Audience Measurement, w ciągu ostatniego roku "Wiadomości" straciły około 500 tys. widzów.

źródło: dziennik.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...