Duda wreszcie spotkał się z Trumpem. Złapał go... w tunelu prowadzącym na salę obrad

Prezydenci Donald Trump i Andrzej Duda szli tym samym tunelem prowadzącym na salę obrad.
Prezydenci Donald Trump i Andrzej Duda szli tym samym tunelem prowadzącym na salę obrad. Fot. Twitter / Marcin Kędryna
Andrzej Duda wreszcie spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Nawet rozmawiali, choć niestety nie wiadomo o czym dokładnie. Prezydenci Polski i USA spotkali się też w nietypowym miejscu na uprawianie wielkiej polityki. Duda złapał Trumpa w tunelu prowadzącym na salę obrad.

W środę, przy okazji szczytu NATO doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Zanim jednak ogłosimy sukces polskiej dyplomacji, trzeba powiedzieć, że do spotkania doszło jedynie w tunelu prowadzącym na salę obrad, w którym obaj politycy znaleźli się dokładnie w tym samym czasie.
Warto przypomnieć, że podczas wizyty Andrzeja Dudy na sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ do spotkania z Trumpem nie doszło. Oficjalnie dlatego, że byłaby to zbyt niska ranga wydarzenia. Jednak prezydentowi Uzbekistanu to nie przeszkadzało w umówieniu wizyty i Donald Trump gościł go w Białym Domu.
Nieoficjalnie wiadomo, że wyżsi przedstawiciele administracji USA dostali zakaz spotykania się z prezydentem Dudą i premierem Morawieckim. Punktem zapalnym w naszych kontaktach z USA, a także z Izraelem była nowelizacja ustawy o IPN. W ostatnich dniach jednak przyjęto nowelizację do nowelizacji i jak widać wystarczyło, żeby Duda i Trump zrobili sobie wspólne zdjęcie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...