Szczerba o pobiciu, Brudziński o ataku "nieodpowiedzialnego posła". Poszło o protest przed Sejmem

Minister MSWiA zawiadamia Departament Prawny o wpisie posła Szczerby.
Minister MSWiA zawiadamia Departament Prawny o wpisie posła Szczerby. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
"Bulwersujący i skrajnie nieodpowiedzialny wpis Posła na Sejm RP" – tak o tweecie posła PO Michała Szczerby napisał szef MSWiA. Jednocześnie Joachim Brudziński zapowiedział, że sprawą zajmie się Departament Prawny ministerstwa. A poszło o wpis z policjantem i pobitym demonstrantem.

"Starszy aspirant Robert Sawera i obywatel Bartosz Adamczyk. Jeden z oddaniem służy władzy, drugi broni wolnych sądów" – to tweet posła PO, który podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem widział, jak policja traktowała sprzeciwiających się kolejnym zmianom w SN obywateli.

Na zdjęciu umieszczonym w tweecie widać zatrzymanego Bartosza Adamczyka, wobec którego policja miała dopuścić się pobicia. Mężczyzna oświadczył, że był bity w zaroślach i został podduszony przez funkcjonariuszy. Na fotografii widać też jednego z interweniujących policjantów.
Na to od razu zareagowała policja. – "Szanowny Panie Pośle. Apelujemy o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów" – napisano.
W odpowiedzi, poseł Szczerba przytoczył wpis twitterowego trolla, który w otwarty sposób nawołuje do zabójstwa członków KOD-u, Michała Szczerby i Joanny Scheuring-Wielgus.

W całą dyskusję włączył się szef MSWiA Joachim Brudziński. Najpierw zapowiedział sprawdzenie przed Departament Prawny ministerstwa ocenę prawną wpisu posła PO. W następnym wpisie stwierdził, że to reakcja na atak na policję.
Przypomnijmy, w piątek przed budynkiem Sejmu doszło do ostrych przepychanek z policją. Członkowie KOD-u, Obywateli RP i spontaniczni demonstranci sprzeciwiali się kolejnym zmianom w Sądzie Najwyższym przepychanych przez większość rządzącą oraz zamknięciu Sejmu dla obywateli.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...