Dominik Tarczyński znowu zabłysnął. Cytują go z uwielbieniem szwedzcy nacjonaliści

Dominik Tarczyński za sprawą jednej wypowiedzi stał się ulubieńcem szwedzkich nacjonalistów.
Dominik Tarczyński za sprawą jednej wypowiedzi stał się ulubieńcem szwedzkich nacjonalistów. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Polityk Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm Dominik Tarczyński, za sprawą jednego zdania stał się ulubieńcem szwedzkich nacjonalistów. Gdy polscy strażacy gaszą w Szwecji pożary, Tarczyński podsyca nacjonalizm.


Gdy ulicami Warszawy przechodził Marsz Niepodległości, jedno z głoszonych haseł brzmiało "narodowcy wszystkich krajów - łączcie się". I jakkolwiek by to nie brzmiało absurdalnie, to okazuje się, że takie łączenie ponad narodowymi podziałami jak najbardziej jest możliwe. Dominik Tarczyński właśnie stał się ulubieńcem szwedzkich narodowców.
Zacznijmy od początku: Szwecja płonie. Nie jest to żadna metafora, z powodu upałów i suszy Szwecja płonie dosłownie. Na pomoc w gaszeniu pożarów pojechało 134 strażaków. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc – informuje szwedzka ambasada.

A szwedzcy nacjonaliści dziękują Dominikowi Tarczyńskiemu. Poseł PiS poproszony w szwedzkich mediach o komentarz skrytykował lewicowy rząd za politykę emigracyjną. – Pomagamy mieszkańcom Szwecji, a nie waszemu rządowi – stwierdził Tarczyński w wywiadzie dla portalu Nyheter Idag.

Słowa cytują narodowcy mieszkający po północnej stronie Bałtyku. Mem ze zdjęciem Tarczyńskiego zamieścił na swoim Twitterze między innymi William Hahne z Alternatywy dla Szwecji, antyunijnego i antyimigranckiego ugrupowania, wzorującego się na Alternatywie dla Niemiec.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...