Szołajski robi pierwszy w Polsce film poświęcony dobrej zmianie. Tu nie ma nic do śmiechu

Powstaje pierwszy polski film dokumentujący rządy "dobrej zmiany". Tworzy go reżyser Konrad Szołajski.
Powstaje pierwszy polski film dokumentujący rządy "dobrej zmiany". Tworzy go reżyser Konrad Szołajski. Fot. screen ze strony YouTube.com / ZK Studio
Film o podziałach, dwóch stronach barykady, ludziach, którzy w tych "drugich" widzą zdrajców i targowiczan. Powstaje pierwszy polski film o "dobrej zmianie". Premiera dokumentu w reżyserii Konrada Szołajskiego na ekrany ma trafić już na jesieni.


Polska - jak długa i szeroka - została podzielona. Z jednej strony mamy "gorszy sort", tych, którzy wierzą w Unię Europejską i demokrację, którzy - często krytyczni wobec rządów PO - są przeciwnikami tego, co dziś robi PiS. Z drugiej strony są zwolennicy dobrej zmiany. Wszyscy razem zostali zarejestrowani okiem kamery.
Konrad Szołajski odpowiada za reżyserię pierwszego polskiego filmu dokumentalnego pokazującego czasy "dobrej zmiany". Polska pokazana jest oczami dwóch bohaterek. Marta wspiera partię rządzącą i wierzy w jej obietnice naprawy Polski. Tita protestuje przeciwko niszczeniu demokracji i nie ukrywa swojej niechęci wobec rządzących.

W filmie nie zabraknie scen, którymi żyliśmy przez ostatnie lata. Będą miesięcznice smoleńskie i antyrządowe demonstracje. Kamera towarzyszyła bohaterkom w różnych sytuacjach. Twórcy filmu zapewniają, że starali się nie oceniać postaci, a tylko za nimi podążać i pokazywać w różnych sytuacjach.
Jak podkreśla reżyser, najtrudniejsze było znalezienie bohaterów. Bo Marta i Tita to postaci autentyczne, podobnie jak autentyczny jest spór, w którym żyją. Zdjęcia zostały już zakończone i nawet zostały zmontowane.

– Musimy zrobić coś, co się nazywa postprodukcją, czyli pokolorować, wyrównać, opracować dźwięk, itd. – wyjaśnia w nagraniu zamieszczonym na YouTube reżyser dokumentu Konrad Szołajski, zwracając się o wsparcie projektu.
Wciąż trwa zbiórka środków na dokończenie filmu. Premierę zaplanowano na jesień.


Nazwisko reżysera gwarantuje emocje. Konrad Szołajski znany jest m.in. z bardzo głośnego dokumentu "Walka z Szatanem" ukazującego egzorcyzmy przeprowadzane przez duchownych. W dorobku reżysera jest też choćby dokument "Sztuka kochania według Wisłockiej".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0To na niego "przypadkiem" miało zagłosować 27 tys. osób. Oto największa afera w wyborach do Senatu
OPINIA 0 0Hej wy, w PiS i TVP! Jesteście ostatnimi, którzy mogą się oburzać na plotki o synu Szydło
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych