Szykuje się impreza roku. "Gazeta Polska" organizuje Macierewiczowi 70. urodziny

To ma być głośna impreza na cześć Antoniego Macierewicza.
To ma być głośna impreza na cześć Antoniego Macierewicza. Fot. Przemek Wierzchowski /Agencja Gazeta
Środowisko "Gazety Polskiej" organizuje przyjęcie urodzinowe w warszawskim Teatrze Palladium. A to wszystko dla nieodłącznego idola tamtej części prawicy, czyli byłego szefa MON i wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza.

Antoni Macierewicz będzie obchodził okrągłe, bo 70 urodziny. Z tej okazji środowisko "Gazety Polskiej" wydaje na jego cześć prawdziwą fetę. Gośćmi ma być wąskie grono osób związanych z "Gazetą Polską", wybrani dziennikarze pracujący głównie w mediach publicznych, a także politycy, którzy sprzyjają Macierewiczowi. A wszystko ma sie odbyć w Teatrze Palladium.

Wydawałoby się, że pozycja byłego szefa MON jest bardzo słaba. Po otwartym konflikcie z prezydentem Andrzejem Dudą, bałaganem w MON-ie i armii oraz rozczarowaniem Jarosława Kaczyńskiego co do ponownego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, jego względy na Nowogrodzkiej spadły do minimum.

Jednak jak pokazują dzisiejsze informacje "Faktu", kierownictwo PiS-u nadal musi się z nim liczyć. Jarosław Kaczyński chce jak najdalej odsunąć go od najbliższych wyborów (nie akceptuje go bardziej centrowy elektorat), więc miał znaleźć inne wyjście – Antoni Macierewicz może trafić na listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego.


Przypomnijmy, choć Macierewicz od stycznia nie jest szefem MON, nadal urzęduje w należącym do MON pałacyku przy ul. Klonowej. Nadal ma także limuzynę i własnego kierowcę.

źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...