To może być polityczny powrót roku! Prezes Kaczyński ma propozycję dla Macierewicza

Antoni Macierewicz może wrócić do wielkiej polityki.
Antoni Macierewicz może wrócić do wielkiej polityki. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Antoni Macierewicz znowu jest widywany u lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prezes według informacji "Faktu" ma nowy plan "zagospodarowania" osoby byłego szefa MON. Macierewicz miałby wystartować w wyborach do Europarlamentu.

Wszystko wiąże się z osobą byłego już prezesa spółki Energa SA Arkadiuszem Siwką, który po niespełna miesiącu pracy pożegnał się z posadą. Ciekawsze jest jednak samo powołanie Siwki, ponieważ jest on… byłym człowiekiem Macierewicza.

Jeszcze 2-3 lata temu obaj panowie blisko współpracowali, ale niedawno ich drogi się rozeszły. W otoczeniu Macierewicza panuje przekonanie, że to Siwko obciążył m.in. Bartłomieja Misiewicza przed CBA, które przyglądało się Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Odwołanie Siwki miało być więc gestem dobrej woli Kaczyńskiego. Co ma z tego prezes? Chce, żeby Macierewicz startował do Europarlamentu. – Chodzi o to, by w kampanii do parlamentu nie musieć już nikogo chować a pokazać, że Macierewicz i wielu innych "zużytych" działaczy nie kandydują do Sejmu ani Senatu – twierdzi informator tabloidu z PiS.

Przypomnijmy, że Macierewicz "wypadł" z wielkiej polityki po tym, jak w ramach rekonstrukcji rządu przestał być szefem MON. Natomiast do rewelacji jego podkomisji smoleńskiej sceptycznie podchodzi nawet środowisko PiS.

źródło: fakt.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...