Bułgarscy aktywiści sprowadzili Jakiego na ziemię. "Metro w Sofii traci pasażerów i zabija transport publiczny"

Patryk Jaki wybrał sie do Sofii na marne, bo z całej wizyty zapamiętamy jego "klęskę" w rozmowie z bułgarskim aktywistą.
Patryk Jaki wybrał sie do Sofii na marne, bo z całej wizyty zapamiętamy jego "klęskę" w rozmowie z bułgarskim aktywistą. Fot. Facebook.com / PatrykJaki
Kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki pojechał w czwartek do Sofii, żeby pokazać, że w stolicy Bułgarii metro buduje się szybciej i taniej niż w Warszawie. Nie przewidział jednak, że na jego konferencji pojawią się bułgarscy aktywiści, którzy szybko obalili jego argumenty. Zamieścili też swój film.


Tej zagranicznej Patryk Jaki nie może zaliczyć do udanych. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy pojechał do Sofii, żeby tam na przykładzie metra pokazać warszawiakom, że można ten środek transportu rozwijać szybciej i taniej.

Podczas konferencji prasowej odniósł sie do zarzutów polskich mediów, które wyśmiały jego porównanie, że w Sofii jest lepiej. Ale Patryk Jaki nie był na tyle mocny, żeby sprostać argumentom, które prezentował jeden z aktywistów bułgarskich, obecnych na spotkaniu z mediami.

Mężczyzna wytknął kandydatowi na prezydenta Warszawy, że chociaż liczba pasażerów metra rośnie, jak mówi zarząd metra w Sofii, to jednak ogólna liczba pasażerów spada. Jaki natomiast powtarzał tylko, że metro jest dla niego priorytetem i że w Sofii rozwijają metro bardziej dynamicznie.


Do akcji wkroczył szef sztabu Jakiego Oliwer Kubicki, który chciał przerwać dyskusję, ale to sam Jaki mu przerwał i stwierdził, że rozmowa toczy się na dwa różne tematy, bo on nie porównuje całego systemu komunikacji. Aktywista stwierdził, że z kolei, że to błąd, bo powinni porównywać cały system. Po tym transmisję konferencji przerwano.
Dlaczego nie powinno się porównywać samego metra? Aktywiści Spasi Sofia (Ocalić Sofię) we współpracy z warszawskim ruchem Miasto jest Nasze nagrali filmik, w którym objaśnili o co chodzi?

Pokazali jak budowa metra w Sofii "zabija" inne środki transportu publicznego pochłaniając coraz to większy budżet. Aktywiści w dwuminutowym filmie opowiedzieli o tym, że w ostatnich latach zlikwidowano ok. 15 proc. linii tramwajowych, a kursowanie niektórych tramwajów ograniczono do częstotliwości 15-20 minut.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi