Szydło gotowa na nowe wyzwania. Chce iść do Europarlamentu i budować wspólnotę europejską

Beata Szydło wyznaje, że jest gotowa walczyć o fotel europramentarzysty.
Beata Szydło wyznaje, że jest gotowa walczyć o fotel europramentarzysty. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Beata Szydło zapowiedziała, że jest gotowa podjąć się nowych wyzwań i zamierza ubiegać się o mandat europarlamentarzysty. Była premier stwierdziła, że jeśli będzie wola i potrzeba, to ona będzie budować wspólnotę europejską na tym co buduje, a nie na tym, co dzieli. Teraz kolej na ruch Kaczyńskiego, który musi zdecydować, czy wystawić Szydło w wyborach.


Szydło twierdzi, że gotowa jest na nowe wyzwania i pragnie zostać członkiem Parlamentu Europejskiego. – Jeśli będzie wola i potrzeba, jestem gotowa to zrobić – zapowiada swój start była premier. Słowa te wskazują, że prezes Kaczyński jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji w sprawie kandydatury Szydło. Rozmowy na ten temat się toczą.

Była premier przekonuje, że wybory do Parlamentu Europejskiego będą bardzo ważne dla Polski i Unii Europejskiej. Szydło twierdzi też, że zamierza budować wspólnotę europejską na tym co łączy, a nie na tym co dzieli.

Przypomnijmy, że Beata Szydło jeszcze jako premier latała do Brukseli. Po jednej z takich podróży wróciła szczególnie zadowolona. Wręcz chełpiła się tym, że w głosowaniu nad wyborem Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej Polska przegrała 27:1.

źródło: RMF.fm

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...