Kolejny odlot marszałka seniora. Doradza synowi, by zaprosił Putina do Polski

Kornel Morawiecki radzi synowi, by zaprosił do Polski Władimira Putina.
Kornel Morawiecki radzi synowi, by zaprosił do Polski Władimira Putina. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
– Dobrze by się stało dla Polski, dla naszych interesów, aby nasze władze, pan premier, zaprosili do naszego kraju Władimira Putina. To byłby postęp w relacjach obu państw – oświadcza ojciec szefa rządu, Kornel Morawiecki.

Władimir Putin już dawno nie był w Polsce. Ostatni raz w 2009 r., potem miała miejsce katastrofa smoleńska. Po niej rosyjskie działania spowodowały ochłodzenie stosunków między Warszawą a Moskwą. Z pewnością przyczyniła się też do tego między innymi aneksja Krymu przez Rosję. Ojciec Mateusza Morawieckiego uważa, że naprawienie stosunków z Putinem to konieczność.

– Jestem za zbliżeniem relacji Polski z Rosją. Dlaczego nie ma spotkania polskich władz z prezydentem Rosji?! To jest konieczne. To jest nasz polski, ale i europejski interes. Powinniśmy dążyć do wielkiej Europy z Rosją – powiedział Kornel Morawiecki "Super Expressowi".

– Dlaczego prezydent USA czy kanclerz Niemiec mają relacje bezpośrednie z Putinem, a prezydent Polski, polski premier, unikają tych relacji z Putinem lub nie próbują ich nawiązać?! – argumentuje tata szefa rządu.

Nie pierwsza to mocna prorosyjska wypowiedź Kornela Morawieckiego. Kilka tygodni temu w głośnym wywiadzie ubolewał nad tym, że media w Polsce służą zagranicznym grupom kapitałowym i są antyrosyjskie.


Polska wciąż czeka na zwrot wraku prezydenckiego tupolewa. Choć w zwycięskiej kampanii wyborczej z 2015 r. PiS podkreślało, że z pomocą Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Donalda Trumpa i argentyńskiego prokuratora odzyska Tu-154 M dla Polski, ale jak dotąd się to nie udało.

źródło: "Super Express"

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...